S DOBRÝM DNEM JAKO PRVNÍ DO PEKLA!

S DOBRÝM DNEM JAKO PRVNÍ DO PEKLA!
Uherské Hradiště Kultura 26 / 02 / 2014

Čtenáři našeho týdeníku jako první uvidí bláznivou komedii Roberta Bellana

Minulý týden jsme odstartovali velkou hru, na jejímž konci je unikátní nabídka zhlédnout jako úplně první bláznivou komedii Peklo v hotelu Westminster, kterou s herci Slováckého divadla začal zkoušet miláček publika Robert Bellan. „Pět let jsme hru schovávali pro naše diváky, a i když o ni měla zájem i jiná divadla, podařilo se nám ji ubránit,“ prohlásila na první zkoušce její dramaturgyně Iva Šulajová. Bránice diváků tak dostanou zase zabrat. A nejen to - jeden vylosovaný obdrží navíc i poukaz na romantickou noc v hotelu Slunce v Uh. Hradišti. Jak na to?
Každý týden přineseme otázku. Pět z vás, kteří správně odpoví, dostane dvě vstupenky na uzavřenou divadelní zkoušku 26. března, kde novinku uvidí úplně první.

Ze zákulisí nové komedie
- Herci se musí do premiéry na konci března naučit 107 stran textu.
- Minulý týden divadelníci absolvovali celkem 16 hodin zkoušek.
- Nejvíce textu musí dostat do hlavy představitelé hlavních rolí Josef Kubáník a Pavel Hromádka.
- Nejkurióznější postavu hraje David Macháček, a to Číňana, který nikomu moc nerozumí, ale ze všech sil plní přání hotelových hostů.
- Největším překvapením pro diváky komedie bude příchod skutečné Yoko Ono a Johna Lennona.

Tři otázky pro Davida Macháčka
Jakou postavu budete v nové komedii hrát?
Hraji Číňana. Už když jsem se dozvěděl, o co ve hře půjde a jaké postavy se objeví, bylo mi na sto procent jasné, že Číňana budu hrát právě já. Celý život mi někdo říká, že mám malá očička jako Číňánek, nebudu zapírat, že v pubertě mi to způsobilo pár komplexů, ale teď už to beru s humorem a je myslím čas z toho těžit.

Zdůvodnil vám to nějak režisér Bellan?
Před zahájením zkoušení mě pan režisér Bellan potkal a řekl mi: „Hele, já jsem tě ještě v ničem neviděl mluvit, takže jsem tě obsadil jenom kvůli tomu, jak vypadáš. Ani tě nebudeme muset líčit!“

To mají rodiče asi radost. Jak na to reagovali?
Oznámil jsem jim to po telefonu a oni se strašně smáli a pak, když jsem přijel domů, se mi omlouvali za to, že jsem se prostě nepovedl. Jsem za tuto roli ale moc rád, je vtipně napsaná, úžasně zmatená, ale velmi, velmi obětavá.

Kdo bude hrát hlavní role?
Pavel Hromádka: Herec, jenž už dokázal, že umí diváky dojmout i rozesmát. Stačí připomenout jeho postavu Old Shatterhanda v Rychlých šípech nebo strýčka George v komedii Nájemníci a je jasno, že režisér Bellan si lepšího představitele nabubřeného politika, jenž si k hrátkám s milenkou vybere hotel, kde tráví čas i jeho manželka, nemohl vybrat.
Josef Kubáník: Jako jediný z celého souboru nechyběl v žádné z komedií Roberta Bellana. Ať jsou to slavné Rychlé šípy, kde představuje neohrabané Dlouhé Bidlo, nebo komedie 1+2=6, kde ztvárnil postavu svérázného Stanleyho. V Peklu v hotelu Westminster jej čeká postava tajemníka hlavního hrdiny, který má za úkol zařídit jeho zálety tak, aby se na nic nepřišlo. Skončí to ale katastrofou…
Irena Vacková: I ona vyvolává salvy smíchu v komedii Nájemníci a patří k nejvíce obsazovaným uherskohradišťským herečkám. V novince Peklo v hotelu Westminster vytvoří roli manželky, která tráví čas ve stejném hotelu jako její záletný muž. A shodou okolností i ona si vyhlédne svůj objekt mileneckého zájmu. Vůbec ale netuší, že on o to nestojí.
V dalších hlavních rolích se představí David Macháček, Kamil Pulec, Andrea Nakládalová, Monika Horká a další herci Slováckého divadla.

Otázka tohoto týdne
Komedie Peklo v hotelu Westminster navazuje na velmi úspěšné hity Slováckého divadla 1+2=6 a Nájemníci, jež diváci obdivují pro neuvěřitelné situace, záměny, omyly a velká nedopatření. Tipněte si, kolik diváků už vidělo obě zmiňované komedie. (Malá nápověda: Buď to bylo 4 420, nebo 44 201, nebo 442 010 diváků!)
Stačí, když do SMS boxu na tel. číslo 903 55 07 pošlete zprávu ve tvaru DDK mezera PEKLO mezera váš tip a za poslední mezeru ještě svoje jméno, příjmení a obec nebo město, z kterého pocházíte. Jeden vylosovaný s doprovodem půjde 26. března na předpremiéru bláznivé komedie Peklo v hotelu Westminster a k tomu jeden z těchto párů čeká pekelně romantická noc v jiném, uherskohradišťském hotelu Slunce!
Prvním výhercem na představení je Kristýna Manová ze Šumic. Blahopřejeme!

O čem je komedie Peklo v hotelu Westminster?
Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A když si k záletům vybere hotel,  kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebuje spolehlivého osobního tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad kterým zůstává rozum stát. A pokud se do všeho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu musí vypuknout skutečné peklo. Autor hry Ray Cooney získal za komedii Peklo v hotelu Westminster prestižní cenu Lawrence Oliviera a Slovácké divadlo bude jediným profesionálním divadlem u nás, které bude vynikající komedii uvádět.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace