S hafanem do kina!?

S hafanem do kina!?
Foto: ilustrační foto
Uherské Hradiště Kultura 09 / 02 / 2015

Kino Hvězda otevírá Psí kino!

Tak to tu ještě nebylo. Do kina se začalo chodit s malými dětmi, existují cykly pro seniory, ale aby chodili do kina hafani se svými pány?
Je to neuvěřitelné, ale je to tak! V úterý 10. února ve 20.00 připravilo kino Hvězda akci Psí kino kvůli filmu, který je k tomu určen.  
Výběrem filmu svého psa rozhodně nezklamete - v nabídce je maďarská „artovka“ Bílý Bůh, která o důležitosti psího a lidského přátelství pojednává. „Pes si může představení vychutnat se vším všudy - k nabídce občerstvení přibudou i lahodné granule,“ láká na výjimečnou příležitost Alžběta Medlová z Městských kin. Zároveň také apeluje na diváky, aby předem mysleli na přítomnost ostatních psů v kině a zvládli si svého „nejlepšího kamaráda“ uhlídat. Film uvádí kino Hvězda v rámci klubu ART.
„Pouze až se dokážeme skutečně vcítit do pozice jiného živočišného druhu, budeme schopní složit svoje zbraně,“ vysvětluje režisér Kornél Mundruczó poselství svého nového snímku. Příběh holčičky a jejího psího kamaráda, který postupně chápe, že pes sice je nejlepším přítelem člověka, ale opačně to vždy neplatí, získal hlavní cenu sekce Un Certain Regard na festivalu v Cannes 2014.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace