Samson Lenk pobaví publikum slovem i písničkou

Samson Lenk pobaví publikum slovem i písničkou
Foto: Festival Slunce  /  Samson Lenk festival Slunce dlouhé roky i moderuje.
Strážnice Kultura 09 / 07 / 2019

Festival beru jako setkání přátel...

Festivalový program už spoustu let moderuje Samson Lenk, oblíbený český písničkář, hudebník, zpěvák, moderátor a producent, který je neodmyslitelně spojen s legendárními Hop Trop a dalšími „samsonovskými“ hudebními uskupeními, ale i dětskými večerníčkovskými hity (Medvědi, Vydrýsek, Vlčata atd.). Na folkové a trampské hudební scéně je přes čtyřicet let nepřehlédnutelnou postavou...  
 

Na festival Slunce se vracíte už spoustu let jako řečník a muzikant v jednom. Co vás na festivalové atmosféře nejvíce baví?
Víte, já beru festival jako možnost setkání přátel. A to jak těch z pódia, tak těch z hlediště. No a baví mne to hraní, protože kdyby mne nebavilo, už bych nehrál.
 
Je nějaký okamžik, který vás během let ve Strážnici zahřál u srdce?
Asi nejvíce ten masivní návrat diváků po letech odlivu. Patrně se jim začalo stýskat po něčem, co má hlavu a patu.
 
Spočítal jste někdy, kolik jste složil písniček?
Přesně to nevím, ale i se skladbičkami k televizní tvorbě, různými hymnami pro kluby a nejrůznějším spoluautorstvím, asi něco kolem pěti set kousků.
 
Nemrzí vás někdy, že se po revoluci doba proměnila a folkové publikum i samotní čundráci a trampové mizí z osad a lesů v nenávratnu?

Doba se změnila a to je dobře. Folkového publika spíše přibývá. Vždyť za totality, v době nejvyššího zájmu, se v Plzni na Portě sjelo asi 35 000 posluchačů. A to když vám dnes sečtu počet diváků, pro které za rok zahraji, jsem někde kolem padesáti tisíc lidí. No a trampové? Ty potkávám po celé zeměkouli. Co by proboha dělali v Čechách, když svět je tak obrovský. Však i mladí umělci, kteří dnes tento žánr reprezentují, si na nezájem stěžovat nemohou. Klus, Xindl, Radůza, Pokáč a kdo ví, kdo přibude ještě.

Vypadáte jako velký pohodář – je něco, co vás vyloženě dovede vytočit?

Lidská neomalenost, nečestnost, sobectví, sebestřednost a vyčuránkovství. Tedy to, co denně vidíme u vrcholných představitelů naší země.

Na co byste pozval festivalové návštěvníky?
Na úsměv, vstřícnost a hezké písničky. Na každého z vás se moc těším...
 

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace