Sebastiánovi se od základů změnil život

Sebastiánovi se od základů změnil život
Foto: SN  /  Zpěvák a kytarista Sebastián v pátek zazpívá brodskému publiku...
Uherský Brod Kultura 26 / 09 / 2017

Na pouti se rozjedou dva hudební večírky

No Name a Rybičky 48 se přijedou kolotočovat na Uherskobrodskou růžencovou pouť, společně s kapelami Sebastian, Poetika, Nohow, Like-it, jejichž koncerty se konají ve sportovní hale v pátek 29. a v sobotu 30. září.     
V pátek to rozjedou Rybičky 48, Sebastian, Poetika a Nohow. „Spojení těchto kapel na jednom pódiu je jedinečné a rozhodně byste si je neměli nechat ujít,“ upozorňuje Jiří Strážnický za pořadatele. Sobotní večer bude patřit slovenské legendě No Name, která se 
na pouť vrací po čtyřech letech, a kapelám Like-it a Street69, které se po roční odmlce vrací na pódia.
Sebastiánovi Navrátilovi jsme položili před pátečním koncertem několik otázek pro fanoušky.
 
Jak vznikla vaše spolupráce s ATMO Music?

S Beefem (Atmo Music) jsem se znal už hodně dlouho. Požádal mě tehdy, jestli bych s ním nechtěl zahrát a zazpívat vokály do skladby Polety. Tehdy jsem to bral spíš jako jednorázovou zkušenost než jako možnost nastartovat hudební kariéru...
Tvoje cesta „na vrchol“ byla docela rychlá. Měl jsi štěstí, nebo tvrdě makal?
Z Poletů se stal hit, já dostal šanci podepsat nahrávací smlouvu a vydat vlastní singl. Na okamžik, kdy jsem poprvé slyšel písničku Toulavá z rádia, se nedá zapomenout. Makal jsem v továrně a hlavu měl plnou snů i falešných představ. Ale chytil jsem šanci a šel si za svým. Zariskoval jsem, nechal práci a hudbě se začal věnovat naplno. Život se mi od základů změnil. Měl jsem štěstí, ale také tvrdě makal a jsem rád, že jsem to dokázal s pomocí Atmo, ale i ostatních.
Kluků s kytarou je hodně. Čím se kromě vlastních písniček snažíš zaujmout, abys nezapadl do šedi populární hudby?
Snažím se zaujmout písničkami, nápady, ale i tím, že si je píšu sám. Letošní album Hvězdy pro mě bylo dalším důležitým krokem. Pracoval jsem na něm dva roky a snažil se do každé jeho písničky dostat pocity a emoce, které jsem za tu dobu prožil.
Dnes je v módě nemainstreamová hudba. Jdeš celkem opačným směrem - nebojíš se, že tě showbusiness smete?  
Z Toulavé se stal nejstreamovanější český singl roku 2015, dostal jsem Slavíka a stal se Objevem a Skokanem roku. Toulavá zatím na YouTube nasbírala už víc než 20 miliónů zhlédnutí a patří v tomhle ohledu k nejlepším českým klipům historie. Následovaly hity Záchranný bod, Až na to přijde a Hvězdy, dočkal jsem se nominace na Slavíka... Že by mě to smetlo, se vůbec nebojím.
Poslouchají tě hlavně „náctiletí“. Nepřemýšlíš i o cestě ke zralejšímu publiku?
Přemýšlím o tom. Mám jednu super paní, která mě opravdu v 45letech podporuje, a jsem za to rád...

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace