Sezóna byla výjimečná - shodují se herci

Sezóna byla výjimečná - shodují se herci
Foto: Marek Malůšek  /  Tomáš Šulaj je stále nejvytíženějším hercem v divadle.
Slovácko Kultura 02 / 07 / 2018

Letošní sezóna Slováckého divadla pomalu spěje ke konci, ale ještě nekončí úplně. Definitivní tečkou za mimořádně úspěšnými deseti měsíci, kdy divadelníkům přibývali diváci a účastnili se mnoha prestižních festivalů, bude představení Přes ploty, které herci zahrají tento týden na největším slovenském festivalu Pohoda.
Pro slováckou scénu byla sezóna 2017/2018 náročná, přesto se ale divadelníci vzácně shodují, že byla výjimečná. „Sezóna byla skvělá, pro mě velice přínosná a se spoustou výzev, skvělých režisérských osobností, dobrými texty i rozmanitostmi žánrů. Kromě inscenací, ve kterých jsem mohl být, a setkání s režiséry se mi do srdce zarylo představení Kříž u potoka! To byl pro mě velký divadelní zážitek,“ prozradil mladý herec David Macháček.
„Tato sezóna, ale i ta předešlá pro mě opravdu výjimečné byly. Díky roli Bertieho v Králově řeči, na což navázal Fedor Gál v inscenaci Přes ploty. Jsou to pro mě srdcovky. A řekl bych, že to výjimečné období ještě nekončí. Role Kozelky ve Fidlovačce je taky hodně zajímavá. Čili jedna pěkná role a pěkná práce za druhou,“ dodal herec Pavel Hromádka s tím, že se těší na zářijovou premiéru slavné hry, v níž poprvé zazněla budoucí česká národní hymna.

Jak hodnotíte letošní sezónu?

Pavel Majkus: Rok 2018 je v polovině, tak ještě něco vyplyne po prázdninách. Pro mě osobně bylo velice zajímavé zkoušení titulu Kdy bude po válce s režisérkou Zojou Mikotovou a dramaturgyní Ivou Šulajovou. Nelehká práce, ale zajímavá v několika rovinách, kromě jiného i v té hudební s autorem hudby Zdeňkem Klukou.
Pavlína Hejcmanová: Já jsem se v letošní sezóně vrátila zpět do provozu divadla po mateřské dovolené. A jelikož už žádnou jinou mateřskou neplánujeme, určitě je pro mě už jenom ten návrat výjimečný. Zatím jsem stihla nazkoušet jenom jednu roli - Andreu v Úča musí pryč! - a myslím si, že na tuto postavu jen tak nezapomenu. Mě i kolegy každé představení této hry nesmírně baví, jsem fakt vděčná, že v ní můžu hrát.
Monika Horká: Myslím, že divadlo mělo krásnou sezónu. Mně se to tak jeví a často mě zastavují diváci a říkají mi to. (A věru, i když se jim něco nelíbí, neostýchávají se nám to říkat.) Která představení jsou nejblíž mému srdci, nepovím, ideálně diváci stihnou všechny a vyberou si bez mého neslušného doporučování. Vybírat z čeho je.
Josef Kubáník: Byla to mimořádně náročná sezóna, kdy jsme v divadle mnohdy i spali, abychom všechno stihli a připravili pro diváky tak, jak si zaslouží. Ale nakonec to dobře dopadlo, díky obrovskému úsilí všech v divadle vznikla spousta parádních inscenací a i letos před prázdninami můžu říct, že jsem hrdým členem Slováckého divadla.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace