Skauting ve fotografiích

Skauting ve fotografiích
Foto: archiv Jaroslava Hrabce
Uherské Hradiště Kultura 23 / 04 / 2021

V sobotu 24. dubna zahájí expozici v budově kina Hvězda výstava s názvem (Před)Výstava 100+1 rok skautingu v Uherském Hradišti a bude zde k vidění do konce května.

Jedná se o jednu z akcí z oslav Sto let skautingu v Uherském Hradišti, kterou pořádá skautské středisko Psohlavci za finančního přispění města Uherské Hradiště. Na podzim je v plánu již klasická výstava, která bude na (Před)Výstavu navazovat.

„Na (Před)Výstavě můžete vidět nejen to, že skauti už jsou v Hradišti přes 100 let, ale také to, že po celé století drží při sobě a následují stále stejné hodnoty a myšlenky. Jsou jimi např. touha po poznání, vztah k přírodě, ke svému okolí i sobě samému,“ vysvětluje Jakub Grós ze střediska Psohlavci. Na fotografiích může pozorný divák poznat své přátele, rodiče, prarodiče, stejně jako významné uherskohradišťské osobnosti, mnohdy i světového významu.

„Pokud nemáte skauting v krvi ani v rodině, nevadí, přijďte nahlédnout do světa, který zaujme každou dobrodružnou duši. Uvidíte, že skauti nejsou jen banda dětí ve stejnokrojích, ale především silné osobnosti motivované  heslem: Buď připraven!“ láká Grós.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace