Školní komedie Úča musí pryč! slaví čtyřicátou reprízu

Školní komedie Úča musí pryč! slaví čtyřicátou reprízu
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 14 / 09 / 2018

Úspěšná komedie Slováckého divadla Úča musí pryč! oslaví už čtyřicátou reprízu. Bystrou komedii jednoho z nejhranějších německých dramatiků Lutze Hübnera nastudoval se souborem režisér a ředitel divadla Michal Zetel.
„Myslím, že je to unikum, kterému se u nás v divadle nevyrovnají ani Rychlé šípy, ty měly padesát repríz po roce uvádění, my teď máme čtyřicet a v říjnu, tedy deset měsíců od premiéry, oslavíme padesátku,” říká představitel jedné z hlavních rolí Josef Kubáník, který zároveň přemýšlí, v čem je úspěch komedie. Rozhodně je to prostředí školní třídy - to byl vynikající nápad pana režiséra a dramaturgyně. A pak také samotná komedie. Ty dialogy jsou opravdu hodně vtipné. A to nemluvím o překvapivé pointě,” usmívá se herec.
Zájem diváků je nebývalý. Úču hrají divadelníci i dvakrát denně a všechna představení jsou do posledního místa vyprodaná. Minulý týden jsme začali prodávat lístky na říjen, ze tří stovek vstupenek je volných posledních dvacet,” prozrazuje manažerka divadla Jitka Honsová. Inscenace vznikla ve spolupráci se Základní školou UNESCO Uherské Hradiště, kde je také uváděna.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace