Slovácké divadlo čeká rok plný oslav

Slovácké divadlo čeká rok plný oslav
Foto: musical.cz
Uherské Hradiště Kultura 09 / 01 / 2015

Už devaátým dnem se píše rok 2015, který bude podle numerologů a astrologů rokem velkých událostí. Taková předpověď jednoznačně platí i pro slovácké divadelníky, kteří už dnes vědí, že je během následujících dvanácti měsíců čeká hned několik pozoruhodných večerů. Slovácké divadlo totiž vstupuje do své jubilejní 70. sezóny. A že bude co oslavovat!
„Je to až magické, když vidím, co všechno se v letošním roce sejde,“ říká ředitel Igor Stránský a pouští se do vyjmenovávání. „Na jaře oslavíme stou reprízu komedie 1+2=6, kterou uvádíme jako jediní na světě,“ oznamuje s tím, že trojciferný počet repríz za celých sedmdesát let zatím překonaly jen Rychlé šípy a muzikál Donaha!. Ten bude slavit rovněž. V dubnu to bude deset let od jeho premiéry, za tu dobu získal představitel hlavní role Tomáš Šulaj nejenom Cenu Thálie, ale muzikál se stal nejhranějším Donaha! v celé republice. Dodnes má za sebou přes 110 repríz.
Zcela zásadními pak budou prázdniny. Během nich totiž ředitel Stránský po pětadvaceti letech opustí ředitelnu a klíče od ní předá svému nástupci Michalu Zetelovi, jenž v těchto dnech připravuje komedii s příznačným názvem Sám na dva šéfy. Slavnostní večer k 70. narozeninám divadla tak proběhne už pod taktovkou nového vedení, a to 10. října. Bude to přesně sedm desítek let od první premiéry Slováckého divadla. A na podzim čeká divadelníky ještě jedna událost - premiéra muzikálu Chicago v režii vyhlášeného Radka Balaše.
     
Režisér Radek Balaš se už připravuje na muzikál Chicago
Bude to jedna z největších divadelních událostí tohoto roku. Režisér takových hitů, jako je Donaha! či Cikáni jdou do nebe, Radek Balaš přijede do Hradiště, aby s herci nastudoval muzikál s velkým M. Chicago.
„Muzikál Chicago je osmitisícovka mezi světovými muzikály. Takže výprava na její vrchol bude nelehká a bude vyžadovat maximální úsilí všech herců a ostatních složek divadelní mašinérie. Na tak riskantní výstup se Slovácké divadlo ještě nikdy ve své historii nevydalo. Jak jsem ale poznal slovácké herce, jsem přesvědčený, že to zvládnou,“ prohlásil Radek Balaš s tím, že už nyní myslí na přípravu muzikálu, i když samotná práce v divadle začne až na konci června.
Chicagem také vyvrcholí oslavy 70. narozenin Slováckého divadla. „Mnoho diváků se na Chicago ptá, zatím všem opakujeme jen jedno - muzikál jako první uvidí naši předplatitelé,“ říká ředitel Igor Stránský a připomíná, že předplatné je možné pořídit i v těchto dnech, i když je zřejmé, že je diváci nedostanou do předních řad. Kromě Chicaga se diváci mohou těšit na dalších pět titulů, první dva už herci připravují. Studna světců bude mít premiéru už 17. ledna, komedie Sám na dva šéfy pak v polovině února.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace