Slovácké divadlo finišuje s předplatným na příští rok

Slovácké divadlo finišuje s předplatným na příští rok
Foto: Marek Malůšek  /  Další muzikál v podání slováckých herců - Hra o pyžama.
Uherské Hradiště Kultura 28 / 12 / 2016

Slovácká scéna, zapsaná do České knihy rekordů s nejvyšším počtem předplatitelů mezi činoherními soubory u nás, finišuje s předplatným na rok 2017. Atraktivní budou asi nejvíc inscenace, které diváci znají z filmového plátna,” domnívá se mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že první dvě - Marvinův pokoj a Královu řeč - už divadelníci zkoušejí a v lednu budou mít premiéru.
    
Rekordní návštěvnost
Předplatné do Slováckého divadla patří tradičně k atraktivním vánočním dárkům, už proto, že jeho majitelům zajistí stálé místo v hledišti bez toho, aniž by je museli složitě shánět. A sehnat je do uherskohradišťského divadla, to není nic snadného. V letošním roce bylo jeho hlediště ještě nabitější než v předchozích letech, oproti loňsku se návštěvnost zvedla téměř o 10 000 a překročila hranici 93 000 diváků. Nebýt zrušených - rovněž rekordních - 21 představení kvůli nemocem, dotkli bychom se 100 000, což by bylo nejvíc v celé historii divadla,” připomíná Josef Kubáník s tím, že i 90 000 se podařilo za 71 let pokořit jen několikrát. Jsme rádi, že zájem o naše divadlo pořád trvá,” uzavírá Josef Kubáník. Letos herci odehráli 321 představení, což je rovněž jedno z nejvyšších čísel vůbec. Loni to bylo 278 produkcí.
   
Co se bude hrát
Divadelníci doufají, že atraktivní nabídka přiláká publikum i v příštím roce. Na programu bude kromě zmiňované dvojice her Marvinův pokoj a Králova řeč, známým především jako slavné filmy, i česká klasika Měsíc nad řekou v režii Anny Petrželkové, světovou klasiku bude reprezentovat slavný Platonov v režii Břetislava Rychlíka a na své si přijdou i milovníci komedií. Pro ně režisér Radovan Lipus připraví Falešné našeptávání. Do Hradiště se moc těším. Je to divadlo, kde stále sídlí divadelní Bůh, nechal se slyšet posledně jmenovaný režisér.
   
Šance až do ledna
Předplatné do Slováckého divadla je možné koupit do konce roku, předpokládá se ale, že zájemcům vyjdou pracovníci marketingového oddělení vstříc i v lednu, kdy se budou počty uzavírat. Do výsledného počtu pravidelných diváků, který letos už potřetí v řadě překonal hranici 8 000, přibudou nově i pohádkoví předplatitelé. Novinku pro nejmenší diváky si nenechaly ujít přes tři stovky zájemců. Definitivní číslo oznámí uherskohradišťští divadelníci v únoru.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace