Slovácké divadlo hledá seniory do nově připravované inscenace

Slovácké divadlo hledá seniory do nově připravované inscenace
Foto: archiv SD
Uherské Hradiště Kultura 04 / 06 / 2023

Nejen hrát divadlo, ale taky ukazovat, jak funguje, a přibližovat jej divákům. To je plán Slováckého divadla do dalších let. Bude mít podobu nejrůznějších workshopů, debat a kreativních dílen. První z nich už pomalu klepe na dveře. A nejen to - kromě jedinečného zážitku z dílny vyjdou nové posily slováckého souboru.

Podělte se o vzpomínky a staňte se kolegy slováckých herců

V pátek 30. června proběhne na Malé scéně Slováckého divadla workshop zaměřený na nejstarší diváky. „Senioři jsou silnou diváckou základnou Slováckého divadla. Mnoho divadel ale na ně moc nemyslí a my bychom to rádi změnili. Navíc do připravované inscenace Láska, vzdor a smrt potřebujeme najít právě seniory, kteří by byli ochotní nechat nás nahlédnout do svých vzpomínek a stát se kolegy našich herců. A tak jsme to všechno spojili a těšíme se, že poznáme zajímavé osobnosti,“ vysvětluje divadelní lektorka Terezie Čermáková, která má s podobnými akcemi bohaté zkušenosti.

Stačí poslat e-mail a najít fotku plnou emocí

Seniorům, kteří by rádi unikátní divadelní nabídky využili, stačí udělat jediné: „Je potřeba se přihlásit na e-mailovou adresu cermakova@slovackedivadlo.cz, kde uvedete své jméno, věk a telefonní číslo, a to nejpozději do neděle 18. června. Následně vám odešleme bližší informace,“ vyjmenovává Terezie Čermáková a prozrazuje, že pak jen požádá zájemce, aby si na setkání s sebou vzali fotografii z mládí, se kterou je pojí nějaký silný pocit. „Všechno ostatní je na nás a moc se těšíme, že si to společně užijeme,“ vzkazuje Terezie Čermáková.

Láska, vzdor a smrt

Napínavý milostný příběh bude doslova pastvou pro oči. Režisér Lukáš Brutovský totiž slibuje spojit činoherní herectví s hudbou, tancem, ale i silnou výtvarnou podívanou. Už teď se o chystané novince mluví jako o vrcholu roku 2023. Premiéra je naplánovaná na podzim, zkoušet se začne po prázdninách.

Tagy článku

TOPlist