Slovácké divadlo Jako na zavolanou

Slovácké divadlo Jako na zavolanou
Foto: ilustrační foto
Slovácko Kultura 30 / 03 / 2020

Jako na zavolanou - tak se jmenuje akce, kterou divadelníci rozjeli na konci minulého týdne se snahou pomáhat v těžké době seniorům. “Víme, že spousta starších lidí sedí vystrašených doma a neví, co si s tou zlou situací počít. A tak jsme se rozhodli, že těm, o kterých budeme vědět, že je to potěší, zatelefonujeme a popovídáme si s nimi. Třeba o tom, co vaří, o tom, co mají rádi, a zkusíme je přivést na jiné myšlenky,” vysvětluje herec Josef Kubáník.
Mezi diváky se akce, o níž divadelníci informovali na svém facebooku, setkala s nebývalou vlnou nadšení. “Moje babi je sluníčko a i přes všechny bouřky a krupobití dokáže stále úžasně zářit. Teď už je to ale nějaký čas, co tu není její milovaný tatínek. Proto si říkám, že telefonát od vás by byl jako duha pro ni. Miluje vás nadevše a nedá na vás dopustit,” vzkázala hercům například Lenka.     
Pokud nám lidé pošlou kontakty na jejich rodiče a prarodiče, pokud možno i s jejich příběhy, zavoláme jim co nejdřív,” slibuje Jožka, který už zdravicí podpořil například Charitní domov z Hluku. Kromě něj je připraven zatelefonovat seniorům celý herecký soubor, tedy například Jitka Hlaváčová, Petra Staňková, Zdeněk Trčálek, Pavlína a Jiří Hejcmanovi, Tereza Hrabalová, Irena a David Vackovi a další.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace