Slovácké divadlo zářilo v Praze

Slovácké divadlo zářilo v Praze
Foto: Marek Malůšek
Praha Kultura 13 / 02 / 2017

Prezident Herecké asociace Jiří Hromada, scenárista Anděla páně II a dalších slavných filmů Marek Epstein, herci Dana Morávková, Filip Rajmont, moderátor České televize Jiří Václavek a další osobnosti se scházely od úterý do čtvrtka v Žižkovkém divadle Járy Cimrmana. Důvod? Ty dny na jeho prknech hrálo své úspěšné inscenace Slovácké divadlo.
„Přivezli jsme do Prahy Večer na psích dostizích, který jinak hrajeme v klubu Mír, pak také úspěšného Autistu a Čarodějnice v kuchyni, jež vznikly pro prostředí restaurace Beef & Beer, vyjmenovává Markéta Kudeříková z marketingového oddělení divadla. A zájem byl velký. Možná to bylo díky velmi dobrému zvuku, který Slovácké divadlo má, možná svoji roli sehrál fakt, že jmenované inscenace uvádí uherskohradišťská scéna jako jediná u nás a má se rozhodně čím chlubit. „Doma máme velkou oporu v našich divácích, se kterými se máme vzájemně rádi, ale když slyšíte slova chvály i od lidí, kteří by vám nemuseli nic říkat a kteří porovnávají s dalšími špičkovými soubory, je to čirá radost z toho, že patříme do tak výborného divadla,” říká nadšeně herec Josef Kubáník, jenž účinkoval ve všech jmenovaných inscenacích.
Jeho slova potvrzuje prezident Herecké asociace Jiří Hromada: „Před nějakou dobou jsem prohlásil, že Uherské Hradiště by mělo být na své divadlo pyšné. Poté, co jsem viděl všechny tři tituly uvedené minulý týden v Praze, to mohu znovu podepsat. Je to svátek vidět tak dobré herce v tak dobrých inscenacích.”

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace