Slováckým hercům drží palce Jiří Menzel

Slováckým hercům drží palce Jiří Menzel
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 19 / 02 / 2016

Jestli lze o některém z českých filmových režisérů říct, že je legendou, pak je to bezesporu Jiří Menzel. Jeho Ostře sledované vlaky se pyšní Oscarem, Vesnička má středisková se dočkala nominace na stejnou cenu, režisér posbíral u nás i v zahraničí mnoho dalších cen. Málokdo ale ví, že je i vyhlášeným divadelním tvůrcem, ačkoliv říká: “Jsem vyučený filmový režisér. To ostatní je pro mne spíš zábava než práce.”
Na konci osmdesátých let v pražském Činoherním klubu nastudoval komedii Bez roucha, která se s drobnými změnami hraje dodnes. “Je dobře napsaná a poctivě zahraná. Komedie, pokud je dobrá, nebývá tak snadno zapomenutelná, jako bývá většina vážných kousků,” prohlásil v rozhovoru pro uherskohradišťské divadelníky, kteří jmenovanou hru v úspěšné premiéře uvedli předminulou sobotu.
Na otázku, zda se i jemu někdy stalo něco z toho, o čem komedie pojednává, tedy že by zapomněl, kterými dveřmi má na jeviště přijít, nebo že by nevěděl, s jakou rekvizitou odejít, odpověděl: “Nestalo. A pokud jsem zapomněl text, tak až na jevišti. To jsou mimochodem pro mne v divadle ty nejlepší chvíle: když se něco pokazí a ostatní se musí zmobilizovat tak, aby se dohrálo.” A právě o tom komedie Bez roucha vypráví a diváci se u ní dvě a půl hodiny výtečně baví. A co kolegům na Slovácko Jiří Menzel vzkázal do dalších repríz? “Ať je hraní těší. Bez toho nemůže žádné představení dopadnout dobře.” Divadelníci se jeho rad drží a díky tomu se Bez roucha stává dalším hitem slovácké scény.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace