Šok! Muzikál Pokrevní bratři končí

Šok! Muzikál Pokrevní bratři končí
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 13 / 04 / 2018

Muzikál Pokrevní bratři je jeden z nejúspěšnějších titulů Slováckého divadla posledních let. Po každé repríze diváci tleskali vestoje, hrál se už téměř padesátkrát. O to víc překvapila informace ze Slováckého divadla, že za pár měsíců skončí. V listopadu nám vyprší platnost autorských práv a s Pokrevními bratry se tak musíme rozloučit,” říká mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že diváky už čekají jen poslední tři představení.
Slováčtí divadelníci jsou na poli muzikálů na špici u nás. Tomáš Šulaj, jenž v Pokrevních bratrech hraje jednu z titulních rolí, má na svém kontě jako jediný herec v regionu Thálii v oboru muzikál, stejnou cenou se chlubí i Yvetta Blanarovičová, která v uherskohradišťské inscenaci hraje matku hlavních hrdinů. Režisérem je Radek Balaš - ten je podepsaný například pod slavným Donaha! či muzikálem Cikáni jdou do nebe. Nezanedbatelný není ani fakt, že na jevišti hraje živý orchestr složený ze špičkových muzikantů.
Jedna z posledních repríz je naplánovaná na 19. června, více než polovina lístků je už vyprodána.

Hvězdná sestava tvůrců
Uherskohradišťské divadlo oslovilo a ke spolupráci na Pokrevních bratrech získalo ty nejlepší umělce z daných oborů. Režisérem je vyhlášený Radek Balaš, jeden z nejoceňovanějších muzikálových tvůrců, jenž je pravidelně i porotcem televizního pořadu Star Dance - Když hvězdy tančí. Choreografie je dílem Qaši - špičkové tanečnice a choreografky, která je podepsána pod celou řadou muzikálů (Excalibur, Galileo a další) i televizních projektů, jako například Česko hledá Superstar, Miss České republiky. Jedním z muzikantů, jenž hraje přímo na jevišti, je Jiří Kučerovský, kytarista a nejbližší spolupracovník Tomáše Kluse. V hlavních rolích se představuje Tomáš Šulaj, David Vaculík a Yvetta Blanarovičová.

Otázka pro Davida Vaculíka
Jaký je Tomáš Šulaj brácha?
To je zapeklitá otázka. Co čekáte, že napíšu, když je více než pravděpodobné, že to Tomáš bude číst? Ale teď vážně. Já bych ho jako bráchu bral. Už při prvním uvedení Pokrevních bratrů nám diváci říkali, že jsme si dokonce fyzicky podobní. Došlo to tak daleko, že mi učitelka v mateřské škole nutila Tomášovu dceru. Eliška samozřejmě hned poznala, že nejsem táta, ale paní učitelka si to nechtěla nechat vysvětlit a se slovy „pane Šulaji, vy zahrajete všechno, i pana Vaculíka“ pakovala zmatenou Elišku ze třídy. Dokonce i já jsem na chvíli zaváhal, jestli náhodou nejsem Šulaj. (smích)

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace