Stále chceme znít jako Melancholy Pessimism, mít svoji tvář!

Stále chceme znít jako Melancholy Pessimism, mít svoji tvář!
Foto: Studio Matějík
Uherský Ostroh Kultura 26 / 06 / 2019

KŘTINY
Osobně můžu říci, že nové album je to nejlepší, co jsme kdy udělali, přiznal během rozhovoru Vlasta Killy Mahdal, zpěvák kapely Melancholy Pessimism, které v těchto dnech vychází nová placka s názvem Democracy War Crusade. Křtiny se uskuteční v sobotu 29. června v areálu myslivny v Uh. Ostrohu. Během večera nazvaného Na metal u lesa ještě vystoupí kapely See You Die, Bestial Therapy, D.M.C., Made by Zero a Nahema. Vstupné je kilo.

Výběr je slušný. Přijďte, pořádně si vyhodíme z kopýtek, slibuje Killy.

Oživení značky, reinkarnace dvou CD a teď nová fošna. Kam se kapela hudebně za těch devět roků ediční tmy posunula?

Posunula se přece o album dál! A to je to nejdůležitější. Když jsme začali od roku 2018 opět živě vystupovat, tak bylo nade vše jasné, že budeme chtít nahrát další CD. A tak jsme na tom průběžně pracovali, nahrávali a vymýšleli nápady, ty pak neustále předělávali a překopávali.

Chceme stále a opět znít jako Melancholy Pessimism, což znamená být svoji, mít svoji tvář. To jsme si uvědomovali od počátku, a proto jsme se snažili vyvarovat toho, aby naše nová placka zněla jako napodobenina jakékoliv jiné kapely. Taky proto skládání trvalo poněkud déle než u předešlých alb. A trvalo by dodnes, kdybych nezamluvil volné frekvence ve studiu Davos ve Vyškově, kde pracuje můj bývalý spoluhráč z Melancholy, pozdější bubeník Pigsty - Otyn, což je dnes už záruka kvality. Pracoval s náma i jako producent, mohl do procesu mluvit a jeho slovo mělo váhu, tak jak jsme se dopředu domluvili. Otynovi v muzice naprosto důvěřuji, známe se roky. Když jsme spolu před lety skládali songy pro Melancholy Pessimism, měli jsme na muziku, ať už to byl zvuk, aranže nebo třeba frázování vokálů, stejný pohled, takže bylo fajn, že byl při celém procesu nahrávání s námi.

Globalizační témata máte v krvi. Možeme se my Moraváci těšit na další Bůček na fošně, nebo to bude samá zabijačka?

Tentokrát to bude bez lidovky, i když jsme si nakonec přece jenom jisté překvápko neodpustili. Celkově je album rozmanité a baví mne opravdu moc. Vždy to mám po nahrávání tak, že toho všeho mám plné zuby a půl roku naši nahrávku nemůžu ani cítit. Tentokrát mi naopak dělá potěšení si ji opět poslechnout, sám stále nacházím nové a nové melodie a vychytávky, a přitom to znám! Hrne to jako buldozer, místy brutální, místy melodické, technicky a zvukově na velmi dobré úrovni... myslím, že se máte na co těšit. Osobně můžu říci, že nové album s názvem Democracy War Crusade je to nejlepší, co jsme kdy udělali.

Nové album pokřtíte u lesa v Ostrohu, což je kousek od místa, kde teď žiješ. Jakou domácí hitšarádu můžeme u toho aktu očekávat?

Na Metalu u lesa zahrajeme průřez všemi našimi alby, z novinky dáme dva kousky. Už když jsme domlouvali, snad před půl rokem, toto vystoupení, tak jsem se to snažil naplánovat tak, abychom zde mohli pokřtít i naši novinku. V domácím a trošku komornějším prostředí našich známých a kamarádů je to na parádu. A kdyby se snad oslavovalo trošku víc, tak se domů doplazím i po čtyřech.

Kmotry sis vybral ze spřátelených kapel, nebo bude překvápko?

Asi to necháme jako překvápko, navíc chystám i něco netradičně tradičního. K mání budou jak nové CD, tak i trika s motivem nového alba. Budeme moc rádi, když nás přijdou naši známí i všichni fanoušci metalové muziky podpořit!

Váš návrat neprovázely takové deathmetalové oslavné ohňostroje jako u Krabathor, na druhou stranu to vypadá, že budete hrát častěji a oddaněji publiku. Nebo se pletu?

Melancholy Pessimism se nikdy nerozpadli ani neukončili činnost. Jen bylo několik přerušení z důvodů, které jsme tu už spolu rozebírali. Od minulého roku opět hrajeme, odehráli jsme významné festivaly jako Obscene Extreme, Czech Death Fest, Symbolic, Antitrend i Gothoom na Slovensku. Za minulý rok to bylo něco přes 20 vystoupení, letos to bude asi podobné číslo.

Nechceme to moc přehánět, přece jen hrajeme proto, že nás to baví, a tak to i zůstane. Prostě na pohodu. Je super, že nás fandové berou jako deathmetalovou legendu, která tady společně s ostatními budovala scénu v 90. letech.
Pojem Melancholy Pessimism se stal určitou značkou, co se vryla do povědomí. Toho všeho si moc vážíme, přitom stojíme pevně nohama na zemi a jsme hlavně velkými fandy metalové muziky. Je jedno, jestli jsme zrovna na pódiu, nebo v davu pod ním. Pro mne je to otázka životního naplnění a dokud budu moci, budu se kapele a hraní věnovat nadále. Metal v duši!

banner
autor: Pavel PAŠKA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace