Steet69 pokřtí Argemě novou desku

Steet69 pokřtí Argemě novou desku
Foto: archiv kapely...  /  Kapela Street69 pokřtí Argemě nové album
Uherský Brod Kultura 27 / 04 / 2017

Jiří Strážnický se svou bandou hosty výročního koncertu

Kapela Argema v sobotu 29. dubna od 19.00 oslaví na Zimním stadionu v Kroměříži 35. narozeniny. Při této příležitosti si naložila dárek v podobě nového alba s názvem Argema 2017. Kmotrem nové desky bude kapela Street69, která společně s TIPTOP-Q fanouškům také zahraje. Kapelníkovi a zpěvákovi Jirkovi Strážnickému ze Street69, který v letech 2001-2004 zpíval i s Argemou, jsme před velkolepým koncertem položili pro čtenáře DOBRÉHO DNE několik otázek.

O víkendu vystupujete v Kroměříži - jaké to je, pro bývalého zpěváka Argemy, stát znovu na jednom pódiu, ale se svou vlastní kapelou?

Kdybych tuhle otázku nedostal, vůbec bych nad tím nepřemýšlel. Možná i pro to, že to nebude poprvé. Ale abych pravdu řekl, tak se na to moc těším. Od malého kluka až dodnes jsem srdcem argemák, ať už jako aktivní člen (několik let), tak jako fanoušek či kolega. Tím se člověk narodí a bylo mi velkou ctí být součástí této legendy. Splnil se mi tím sen a do života mi to hodně dalo. Ještě dodám, že obě kapely, ať Argema, tak Street69, jsou k sobě hodně přátelské, spolupracujeme a navzájem se ctíme. Takže pocity ze společného hraní na jednom pódiu jsou pocity jen ty nejlepší. Těšíme se.

Nebojíš se nějaké konfrontace hudby s Argemou, která je z obdobného ranku?

Každá kapela má svůj styl, ať už se na to podíváte z jakéhokoliv úhlu. Jediné společné máme to, že je to české a šíří to pozitivní náladu. A z toho žádná konfrontace nehrozí. Myslím, že kdybychom se toho báli my nebo Argema, tak tam nejdeme a oni nás nezvou. A to, že máme hodně společných fanoušků, je ku prospěchu akce a společného bytí a žití. I pro fanoušky je svátkem a kakaem vidět nás na jednom pódiu. Když nad tím tak přemýšlím, možná by nám slušelo
společné turné. No, musíme to v KM probrat u skleničky. (smích)

Pokřtíte Argemě novou desku - už jste ji slyšeli? Která písnička vás nejvíc zaujala?

Slyšel jsem jen ukázky a moc mě to bavilo. Už se těším na celou desku, pak odpovím, která z nich je pro mě něj.

Honza Grebík vnesl do Street69 svůj rukopis, který se projevil jak na poslední desce Dokonalej svět, tak na nedávno vydaném singlu Kamarád taky rád. Souhlasíte celkově s jeho nápady, nebo je to umělecký boj?

Honza je moc šikovný autor a spoluhráč. Jsme rádi, že s náma před lety začal hrát. A souhlasíme se vším, co udělá. Nepamatuji si, že by někdy přinesl něco, co by neprošlo. A pokud by tak někdy bylo, posunul by to do jiného svého projektu. Honza není úzkoprofilový autor a zásobuje několik kapel.

Nejnovější videoklip je z dílny Pavla Vrágy. Trápil vás hodně při natáčení? Nebo vše vznikalo spontánně?

S Pavlem se známe od jeho profesních začátků. A už dlouho jsme se navzájem hecovali, že musíme nějaký videoklip natočit. To, že přišel ten pravý čas až teď, je asi otázka osudu. Jak on, tak my jsme hodně časově vytížení a už mnohokrát to neklaplo. O to víc jsem si užíval natáčení. Od prvního momentu až po závěr jsme nechali Pavlovi volnou ruku a vyplatilo se to. Při natáčení vládla taková přirozená pohoda a upřímné klima. A mám pocit, že se Pavlovi povedlo tohle všechno převést do finálního výstupu videoklipu. Chtěl bych mu i touto cestou poděkovat a všem ho doporučit. Je radost s ním točit.

Do světa jste vypustili nový singl - skládáte už songy na novou desku? Kdy by měla vyjít?

Materiál na čtvrtou desku dáváme dohromady a chtěli jsme ji vydat už letos na podzim. Ale vydavatelství nám ji posunulo v edičním plánu až na léto 2018. Což jsme kvitovali. Jakmile dojedeme vánoční program 2017, dáme si s klukama pauzu. V klidu doděláme desku a hlavně budeme chystat letní šňůru, kterou bychom chtěli odpálit velkým megakoncertem (květen, sokolský stadion Uherský Brod), který bude zároveň křtem a oslavou 1000. koncertu Street69. Je to velký milník a na ten si prostě od ledna do května rádi počkáme.

Na turné, které startujete v Kroměříži, slibujete nový program - v čem bude nový?

Poslední dva roky jsme se hodně soustředili na aktuální desku Dokonalej svět. A lidi se začali čím dál více ptát po starších písničkách, které jsme dlouho nehráli a některé možná nikdy. A tak jsme s klukama sedli a udělal playlist, který obsahuje spravedlivý průřez vším, co jsme za 11 let udělali. Chybět nebude ani novinka Kamarád taky rád. Navíc se nám nevlezlo do hodinového playlistu všechno, co jsme chtěli. A tak jsme si programy na letní festivaly udělali hned dva. A vždy aktuálně vytáhneme ten, na který budeme mít zrovna chuť. Takže to bude pestřejší i pro lidi, kteří na nás půjdou třeba několikrát za léto. A my jim nabídneme každý koncert jiný program. Bude to taková emoční loterie.

Na co se nejvíce v tomto roce těšíte?

Na to neumím odpovědět. Máme na letní šňůru nachystaných téměř 30 koncertů a hodně bezva míst, festivalů, akcí. A jak říkají hokejisti - půjdeme od zápasu k zápasu. Ale na jednu akci se těším opravdu o malinko víc. A to je domácí půda, tedy Uherskobrodská pouť. Poslední rok jsme tam nebyli a chybělo mi to. Navíc letos tam budeme před No Name a to je pro nás o to větší svátek. Hrát před NoName je prostě zážitek od zvukovky až po afterparty. Je to pro nás klíčová kapela. Když vzpomenu začátek, tak vlastně Igor Timko nám dal na podzim 2006 ten impuls začít dělat vlastní muziku.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace