Syn herce Vaculíka se má k světu

Syn herce Vaculíka se má k světu
Rodina Vaculíkova.
Uherské Hradiště Kultura 24 / 05 / 2014

Herec Slováckého divadla David Vaculík je na roztrhání. Právě zkouší jednu z hlavních rolí v komedii Kabaret, již divadlo uvede přesně za čtrnáct dnů na Malé scéně, připravuje se na moderování další Letní jízdy s Haraficou se svými hereckými kolegy a doma na něj čeká tříměsíční syn Jindřich. Jak se mu daří?
„Roste jako z vody, je krásný a myslím, že bude i vtipný. Jsem rád, že aspoň v něčem bude po mně,“ říká s nadsázkou pyšný otec, jenž v uplynulých dnech nechal i s manželkou Martinou syna pokřtít. Při té příležitosti opět odpovídal na otázky, zda se chlapeček skutečně jmenuje podle Davidovy nejslavnější divadelní postavy Jindry Hojera z Rychlých šípů. „Budu se opakovat, ale je to tak, že jsem chtěl, aby se syn jmenoval různě, ale většina jmen, která jsem navrhoval, by nám úředně neprošla,“ směje se herec. „Třeba Bruggy, podle místa, kde jsem manželku požádal o ruku, nebo LI-NING, podle mé oblíbené badmintonové značky. A tak zbyla má nejoblíbenější divadelní role Jindřich Hojer.“
Zároveň se také vyjádřil k otázce synovy budoucnosti. „Obávám se, že kdyby chtěl být hercem, nebudu mít sílu mu v tom zabránit. Jsem jediný profesionální herec v našem rodu, a tak bych se samozřejmě nezlobil, kdybych měl následovníka. Ale na druhou stranu jsme si s manželkou říkali, že by nebylo úplně špatné nechat se na stáří nějak finančně zajistit, koupit si karavan a objet celý svět, a v tom nám Jindra jako herec asi moc nepomůže,“ uzavírá David Vaculík, jehož tento týden diváci uvidí hned třikrát v roli podváděného manžela v komedii Peklo v hotelu Westminster.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace