Talentové z osmé Á

Talentové z osmé Á
Foto: lip  /  Nadějná Kateřina Petříková.
Uherský Ostroh Kultura 23 / 12 / 2008

Nedávno jsme vám přinesli reportáž a výsledky ostrožské soutěže Mé rodné město, můj rodný kout. V obou kategoriích, jak literární, tak výtvarné figurovalo na prvním místě jméno Kateřiny Petříkové.
„Dříve jsem se do žádných soutěží nehlásila,“ prozradila Katka. „Že jsem uspěla, je pro mě velké štěstí. Jsem nadšená z toho, že se mi to podařilo. Nečekala jsem to,“ přiznala mladá Ostrožanka.
Kateřina je žákyní osmé třídy ZŠ Uh. Ostroh, už nyní se ale připravuje na talentové zkoušky Umělecko-průmyslové školy v Uh. Hradišti. „Snad se mi to podaří,“ přeje si. Blízké jsou jí oba obory-kresba i psaní. „Jsem spíš samotářka, a tak denně chodím na procházky. Vezmu foťák a podle toho, co venku vyfotím, doma sepíšu. To, co potřebuji někomu říct, vyjádřím buď v psaní nebo v kresbě,“ vysvětlila Katka. A v tom ji podporují i rodiče. „Díky nim chodím do výtvarného kroužku. Zezačátku to tak nebylo, příliš se o to nestarali. Asi chtěli, abych si to vybojovala sama,“ svěřila se.
Mezi oceněnými byl i spolužák z 8.A Roman Hanák. Ten nedávno zvítězil v soutěži pořádanou farností v Blatnici pod Svatým Antonínkem, kde získal hned první místo. „Umění mě baví, hlavně divadlo. Chci vystudovat konzervatoř,“ říká přesvědčivě. Je prý typ, který si jde za svým cílem, aktivně se zapojuje v Galuškově Slovácku a chodí do literárně-dramatického kroužku ZUŠ v Uherském Ostrohu. „Mám talent a doufám, že ho využiji,“ dodal na závěr.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace