Televizní dokument ze zákulisí

Televizní dokument ze zákulisí
Uherské Hradiště Kultura 10 / 03 / 2012

V lednu měla ve Slováckém divadle premiéru inscenace režisérky Zoji Mikotové Oskar a růžová paní s Květou Fialovou a Josefem Kubáníkem v hlavních rolích. Vypráví o těžce nemocném chlapci a jeho posledních dnech života. Ukázalo se, že i smutné téma může být zpracováno tak, že diváci jsou ochotni během chvilky vykoupit všechny dostupné lístky. Nyní divadelníci přicházejí s překvapením. Během celé přípravy pořizoval štáb režiséra Libora Jeřábka záběry ze zákulisí, aby je představil v dokumentárním filmu s názvem Jak se potkal Oskar a růžová paní.
„Jsem velmi vděčný Slováckému divadlu, že mi umožnilo být při vzniku tak fantastické hry, jakou je Oskar a růžová paní. Vím, že herce to mohlo někdy rušit při práci, ale i díky jejich ochotě vznikl opravdu krásný dokument,“ říká režisér Jeřábek. Diváci tak navštíví místa, kam se běžně nedostanou - uvidí například krejčovnu, kde vznikají kostýmy, budou při hereckých zkouškách, čekají je rozhovory s divadelníky, nahlédnou do zákulisí. „Bylo hezké vidět vznik inscenace jinýma očima. A taky se mi při zhlédnutí dokumentu potvrdilo, že je tady u nás v divadle výtečná atmosféra. Diváci se mohou těšit,“ říká představitel Oskara Josef Kubáník, jenž už film viděl.
Podle tvůrců by se měl dokument objevit na obrazovkách České televize, v plánu je i účast na filmových festivalech. Premiéra by však měla být ve Slováckém divadle, o přesném datu budeme informovat. Podle divadelníků by to mělo být v měsíci dubnu. Na internetovém serveru YouTube je už teď k vidění trailer k filmu.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace