Tenisky si někteří vyměnili i třikrát

Tenisky si někteří vyměnili i třikrát
Kultura 30 / 09 / 2008

Rozhovor s kostymérkou Šárkou Bellanovou.

Bylo těžké najít, vymyslet a hlavně hercům na míru vytvořit všechny kostýmy?
Vytvořit návrhy nebylo vlastně tak těžké, protože mi je předurčil komiks namalovaný doktorem Fischerem. Horší bylo pak vše realizovat, protože sehnat třeba vytahané tepláky ze 40. let je docela kumšt.
Jak to vypadá v praxi? Kostýmy se šijí, nebo pátráte doma ve skříních?
Nakreslené návrhy jsem předala do naší krejčovny a v tomto případě jsem hodně kostýmů vyhledávala po „sekáčích“, no a něco specifického ušila děvčata v krejčovně. Je pravda, že se mi už stalo, že jsem nutně potřebovala  něco podobného, co jsme měli doma, takže Robert (režisér Bellan, pozn. aut.)  při předváděčce překvapeně vydechl: „Jé, můj svetr!“
Potrápil vás kostým některé z postav natolik, že jste si s ním nevěděla rady?
Řekla bych, že senzační obsazení všech postav v Šípech mně docela ulehčilo práci, protože všem kostýmy bezvadně sedly. Trošku musí člověk přemýšlet jen u rychlých převleků, aby se postava totálně změnila během pár vteřin.
Jak to vypadá s kostýmy po 300 reprízách? Vidí diváci pořád ty původní, nebo se už muselo přešívat, došívat a měnit?
Všichni šípáci už vyměnili tenisky, někteří i třikrát, došlo i na kraťasy. Také jsem musela dokoupit barevná trička a indiánům nové čelenky. Celá scéna se inovovala a obnovovaly se kresby na kulisách. Dělal se nový terč na šipky do klubovny a myslím, že Štětináč má novou krysu -  stará přestala pískat.
S Rychlými šípy jste projezdila pěkný kus cesty. Je některé z těch tří set představení obzvlášť oblíbené, na které ráda vzpomínáte?
Oblíbené představení nemám, mám docela fajn pocit, když sál burácí smíchy. To si vždycky říkám, že bych tam chtěla sedět s nimi a taky se tak smát.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace