Tomáš Šulaj byl nominovaný na Thálii

Tomáš Šulaj byl nominovaný na Thálii
Uherské Hradiště Kultura 05 / 02 / 2013

Lopachin z Višňového sadu zaujal odborníky

Vždycky, když Slovácké divadlo oznámí, že získalo ke spolupráci ruskou režisérku Oxanu Smilkovou, vyvolá to nadšení i zděšení. Radost mají diváci a hrůzu prožívají divadelníci, protože vědí, že je čeká herecký gulag. Nejinak tomu bylo i loni na podzim, kdy Smilková připravovala Višňový sad.
„Zkoušení s paní režisérkou je opravdu náročné. Nic nám neodpustí, je tvrdá a nekompromisní,“ vzpomíná na zkoušení herec Tomáš Šulaj, jehož si režisérka vybrala i do jedné z rolí inscenace Mistr a Markétka v pražském Národním divadle. Ukazuje se ale, že dril a tvrdá práce se vyplácí. Tomáš Šulaj byl totiž za postavu Lopachina z Višňového sadu nominovaný na nejprestižnější herecké ocenění v zemi - Thálii. „Jsem na naše herce pyšný. Ukazuje se, že investice do výtečných režisérů se vyplácí. Máme nejlepšího Lopachina široko daleko,“ raduje se ředitel divadla Igor Stránský s tím, že Višňový sad je i horkým kandidátem na účast na mezinárodním Festivalu evropských regionů.
Pro Tomáše Šulaje to ale není první nominace. Tu z roku 2005 proměnil a Thálii získal - bylo to za roli Jerryho z muzikálu Donaha. Předloni mu utekla o několik hlasů, když ji měl nadosah za postavu Buči v muzikálu Cikáni jdou do nebe - mimochodem, slavný muzikál a s ním jedinečný herecký výkon Tomáše Šulaje se už tuto sobotu na jeviště Slováckého divadla vrátí.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace