Tomáše Šulaje v Donaha! přerostl další herec

Tomáše Šulaje v Donaha! přerostl další herec
Foto: rodinný archiv  /  David s maminkou.
Uherské Hradiště Kultura 08 / 02 / 2014

Když před devíti lety vznikal muzikál Donaha!, vypsalo divadlo konkurz na představitele jedné z hlavních rolí. Nikdo netušil, že díky obrovskému diváckému zájmu bude muzikál na repertoáru tolik let. A tak byl původně vybraný herec po čase, kdy vyrostl, nahrazený dalším, pak dalším a nyní divadelníci přemýšlejí, co dělat. Tomáše Šulaje, jenž mu hraje otce, přerostl i ten zatím poslední.
Zmiňovaným dětským představitelem Nathana je David Smečka, syn uherskohradišťské herečky Alžběty Kynclové a vnuk oblíbeného herce Jaroslava Kyncla. „Raduji se, že když se rozhodl zkusit hrát divadlo, tak že se mu to prozatím daří. A jsem ráda, že ho to i baví. Ale po své premiéře, než usínal, mi řekl: Mami, strašně mě to baví. Ale neboj, herec nebudu. Chci být paleontologem,“ vzpomíná na čas, kdy začal David hrát postavu Nathana, jeho maminka Alžběta Kynclová.
Nyní se však mladý herec dostal do puberty a role bude muset být přeobsazena. „Ano, uvažujeme nad tím, že vyhlásíme další konkurz, diváci by se o něm dozvěděli na našem webu a facebooku. Donaha! je totiž mezi diváky neuvěřitelně oblíbené,“ potvrzuje ředitel divadla Igor Stránský a ukazuje březnový program. I na něj bylo zařazené Donaha! a v prodeji je už posledních čtyřicet lístků.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace