Třináctkrát za svědka se blíží

Třináctkrát za svědka se blíží
Foto: ilustrační foto  /  Zdeněk Trčálek
Uherské Hradiště Kultura 25 / 01 / 2023

Sotva utichl potlesk po premiéře Dealer´s Choice, chystají se divadelníci představit svým divákům další novinku. Tentokrát se jedná o romantickou komedii Třináctkrát za svědka, kterou přímo na míru Slováckému divadlu a oblíbenému herci Zdeňku Trčálkovi napsal renomovaný dramatik Jan Šotkovský. Režie se ujal Lukáš Kopecký.

Komedie není legrace,“ říká David Vaculík

Při první čtené zkoušce se Malou scénou Slováckého divadla nesly salvy smíchu inscenačního týmu. Jak ale říká David Vaculík, který v komedii ztvární hned několik rolí, pak přišla na řadu práce. „Teď už to samozřejmě taková sranda není. Když se zkouší komedie, tak se herci nemůžou smát, protože pak by se nesmáli lidi. Musíme na tom odvést velký kus práce a to není legrace,“ naznačuje, že k práci všichni do jednoho přistupují poctivě.

 „Nejlepší autor je ten bezpečně mrtvý,směje se Jan Šotkovský

 Autor Jan Šotkovský dává hradišťským divadelníkům ve zpracování plnou důvěru. „Chtěl bych se ještě na nějakou tu zkoušku přijet podívat, ale zasahovat do procesu nebudu,“ říká. „Kdyby se mi něco nezdálo, tak to řeknu, ale bude na režisérovi a dramaturgyni, co si s tím počnou. Jsou to šikovní lidé a navíc kamarádi, takže myslím, že se normálně domluvíme, a když se náhodou nedomluvíme, tak si to odpustíme. Ale samozřejmě dobře vím, že nejlepší autor v divadle je ten bezpečně mrtvý, tak to určitě s autorskými připomínkami nebudu přehánět,“ usmívá se Jan Šotkovský.

Premiéra komedie Třináctkrát za svědka je naplánovaná na sobotu 4. února. V příběhu o asistentovi režie v České televizi Brno, který má zvláštní dar rozpoznat, kterým párům to spolu bude klapat, se kromě Zdeňka Trčálka představí Kateřina Michejdová, Jitka Hlaváčová, Pavlína Hejcmanová, David Vaculík, Daniel Gajdoš a další oblíbení herci.

Příští týden vám v DOBRÉM DNU přineseme o nové komedii speciální stranu plnou fotek a rozhovorů.

Tagy článku

TOPlist