Tublatanka nabudí rockerská srdce

Tublatanka nabudí rockerská srdce
Holešov Kultura 15 / 06 / 2019

Slovenskou Tublatanku není potřeba dlouze představovat. Do srdcí fanoušků rockové hudby se navždy zapsala nesmrtelnými hity, které oživují na koncertech a úspěšném Souboji Rebelů s kapelou Citron. Frontman Maťo Ďurinda byl po čtvrtstoletí oceněn Zväzom autorov a interpretov jako nejlepší zpěvák roku 2018, což už něco znamená. Na páteční Slovenský večírek přivezou songy, které od nich máte nejraději.

Potěšíte zástupy fanoušků i novou deskou?
Tohle je můj dluh vůči fanouškům. Samozřejmě, že skládám písně, a až budu spokojený, zajdeme do studia natáčet. Jsem ale tátou dvou malých dětí, takže musím pro děti do školy, rozvézt do kroužků a tím se všechno prodlužuje. Myslím ale, že to letos stihneme.

Jak moc by vám dělalo problém zazpívat česky - nezkoušel jste to někdy?
Myslím, že zpívat česky by mi nedělalo problém. Vaší řeči dokonale rozumím a umím i česky hovořit. Samozřejmě, kdybych ve studiu nazpíval novou písničku česky, musel bych ji dokonale nacvičit a obzvlášť si dát pozor na výslovnost vašeho ř, které je postrachem všech Slováků.
 
Jak vnímala Tublatanka rozpad Československa?
Československa a jeho existence je velká škoda, byl to vydařený a silný stát s dobrou životní úrovní občanů a s ekonomikou, která se mohla rozvíjet a dostat až na světovou špičku. Oba národy k sobě měly velmi blízko. Rozuměly si, měly společnou minulost, jak v kultuře, tak v tradicích. Ale politici se rozhodli státy rozdělit i proti vůli občanů, bez vyhlášení referenda a to nebylo fér. Pro nás starší bylo Československo kolébkou, do které jsme se narodili.
 

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace