Tváří v tvář se postaví divadlo Blic

Tváří v tvář se postaví divadlo Blic
Foto: archic BLICu  /  V Blicu je skvělá parta mladých lidí.
Ostrožská Nová Ves Kultura 03 / 01 / 2018

Dvojitou premiéru chystají novoveští ochotníci

Blic aneb Divadlo bláznů lovící ideje cedníkem vrcholí s přípravami na premiéru pěvecké revue Tváří v tvář. Premiéra to bude hned dvojnásobná, protože se divadelní ansámbl vrací do zrekonstruovaného kulturního domu v Ostrožské Nové Vsi. Opona se poprvé zvedne v sobotu 6. ledna v 19.00. Tváří v tvář se postavili pěvecké výzvě všichni členové souboru pod režijním vedením Andrey Helmichové. Těšit se můžete na Bruno Marse, české hvězdy Ewu Farnou, Jitku Zelenkovou nebo Marušku Rottrovou s Pavlem Bobkem, ale i světové celebrity Conchitu Wurst nebo Leonarda Cohena, Coldplay, ... Režisérka Andrea Helmichová odpověděla v rámci předpremiérových příprav na pár otázek pro vás, čtenáře DOBRÉHO DNE.

Jak tě napadlo připravit zábavnou revue?

Zkoušeli jsme inscenace s dospěláky a mládež měla za sebou nazkoušenou pohádku Honza a kouzelná flétna a teď by se dlouho nudila, kdyby neměla před sebou nějaký zásadní úkol. Takže jsme jim vybrali shakespearovské dialogy a pak se k tomu přidaly písně a choreografie a večer byl na světě. Původně byl skutečně plánovaný jen jako jednorázová akce věnovaná novoveským orlům a obci jako poděkování za prostor v době rekonstrukce naší domovské scény, ale podle zájmu a úspěchu to vypadá, že těch repríz bude možná víc...

Bylo těžké vyloudit z ochotníků takřka profesionální choreografie i zpěv?

Byla to hlavně skvělá zábava. Na každé zkoušce bylo vidět, že to všechny moc baví. A navíc máme štěstí, že členkou souboru je výborná tanečnice Maruška Hladníková, která zvládla natrénovat všechny choreografie. Ke zpěvu jsme si pozvali profesionální pomoc na korepetice, kterou byla sólistka Národního divadla Andrea Široká. Bylo to moc inspirující a přínosné setkání.

Zažili jste něco neobvyklého při zkoušení?

Raritou možná je, že čtrnáct dní před premiérou za námi přišel náš zvukař Radek Nožička, že by si příště taky rád zazpíval. Jenže jsme si řekli: Co můžeš udělat dnes, neodkládej na příště. Tak dostal píseň a na premiéře už ji skvěle zazpíval. Ale celkově si myslíme, že všichni byli překvapeni sami ze sebe, k jakým výkonům se zvládli vybičovat. Nakonec tančí i zpívá i náš osvětlovač Peťa Hráček.

Čím to je, že zatímco ostatní ochotnické spolky se existenčně potácí a bojují s nedostatkem členů souboru a nezájmem mladé generace a vy máte naopak mladých herců přehršel?
To je vždycky otázka určitého období. Že máme teď tolik mladých, je určitě skvělé a je s nimi fakt radost a legrace pracovat, ale už za rok může být všechno jinak. Děcka čekají maturity, někteří odejdou na střední školu někam dál a situace bude stejná jako jinde. Za sebe ale musíme říct, že je v současné době v souboru opravdu úžasná atmosféra. Vážíme si každého okamžiku, kdy jsme spolu. V létě pořádáme vždy několikadenní soustředění a to nás taky stmeluje. Není to jen o divadle, jsme teď dobrá parta.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace