Typická česká válka
Pamatujete si, jak jste jako děti školou povinné měli povinnou četbu? Staré pověsti české od Aloise Jiráska? František Ringo Čech v osmdesátých letech minulého století použil tuto předlohu a přepracoval ji tak, že v podstatě zůstal pouze název, některé postavy a jedna jediná věta. Podařilo se mu však vnést do pověsti mnohem více optimismu a zároveň závažněji nenarušit dějovou linii příběhu.
Dívčí válka se brzy po uvedení stala divácky velmi oblíbenou a úspěšnou veselohrou a jednou z nejčastěji hraných her jak profesionálními, tak ochotnickými soubory u nás.
Chcete-li zjistit, jak to tedy bylo doopravdy, neváhejte a přijďte se v neděli 25. července podívat na představení Prozatímně osvobozeného divadla Františka Ringa Čecha do zámeckého amfiteátru a dozvíte se, jak to tenkrát dopadlo mezi muži a ženami. Začátek je ve 20.00