U slováckých herců vyhrává Popelka

U slováckých herců vyhrává Popelka
Uherské Hradiště Kultura 23 / 12 / 2016

Uherskohradišťští divadelníci na Štěpána naposledy pro děti zahrají Nezbednou pohádku. Ale i oni si nenechají ujít pohádky televizní. Jaké mají nejradši?
„Těším se na novou štědrovečerní pohádku a pak mě vždycky potěší pohádky mého mládí,” směje se Martin Vrtáček a jedním dechem dodává, že je to hlavně Pyšná princezna. To pro jeho hereckou kolegyni Irenu Vackovou jsou číslem jedna Tři oříšky pro Popelku. „Na Štědrý večer vůbec televizi nezapínáme, když se chceme na novou pohádku České televize podívat, pustíme si ji druhý den,” dodává. Legendární film Václava Vorlíčka s Libuší Šafránkovou v hlavní roli je favoritem i pro Petru Staňkovou, která se letos s oblíbenou představitelkou pohádkové Popelky seznámila.
„V komedii Bez roucha hraji roli, kterou kdysi na jevišti vytvořila paní Šafránková. Od Jožky Kubáníka jsem na ni dostala telefon a před premiérou jsem jí zavolala. To byl jeden z nejsilnějších zážitků letošního roku,“ přiznává s tím, že si pak spolu telefonovaly ještě několikrát a dohodly se, že paní Šafránková do Hradiště přijede. „Konkrétní datum ale ještě nepadlo,“ přiznává Petra Staňková s tím, že letos na Vánoce si slavný film určitě nenechá ujít.
Herec David Vaculík, představitel Jindry Hojera z Rychlých šípů, má v pohádkách také jasno. „Některé si u nás doma samozřejmě pustíme už kvůli dětem, ale kdyby bylo na mně, nebudu se dívat na žádnou. Proč? Protože v žádné nehraju,“ dodává se smíchem.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace