Úča má šedesát

Úča má šedesát
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 14 / 12 / 2018

V sobotu čeká divadelníky oslava. Komedie Úča musí pryč, která trhá rekordy v diváckém zájmu, oslaví už šedesátou reprízu. Po šedesátinách se obvykle chodí do důchodu, ale naše Úča se do něj nechystá ani náhodou,” říká představitelka jedné z hlavních rolí Jitka Hlaváčová, která v komedii představuje typickou eko bio matku bojující za svého syna. Její herecký protějšek Josef Kubáník slova kolegyně potvrzuje. Naše Úča je v plné síle. Prosincové reprízy jsou od října vyprodané. Zájem je tak velký, že hrajeme i dvakrát denně a pořád to nestačí.”
Jen v lednu čeká divadelníky dalších osm repríz, i ony jsou už několik týdnů vyprodané. Dnes startujeme předprodej na únor, tak uspokojíme další stovky diváků,” uklidňuje publikum Josef Kubáník. Komedii, kterou divadelníci hrají přímo ve školní třídě základní školy Unesco, oceňují diváci i odborníci, kteří do Hradiště přijíždějí až z daleké Prahy.

O čem je Úča

Pětice rodičů vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se třídnictví vzdala. Výuce prý chybí koncept, atmosféra v 5. B je špatná, žáci mají z učitelky strach. A to se má navíc brzy rozhodovat o přestupu dětí na víceletá gymnázia. Paní učitelka Müllerová však nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit - a velmi vyostřená třídní schůzka začíná.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace