Událost sezóny se blíží: Muzikál Chicago už příští sobotu

Událost sezóny se blíží: Muzikál Chicago už příští sobotu
Uherské Hradiště Kultura 14 / 06 / 2019

Slovácké divadlo uvede už příští sobotu v premiéře slavný americký jazzový krimimuzikál Chicago. Se souborem jej připravuje režisérka Linda Keprtová. Výpravu vytvořila Eva Jiřikovská a choreografie se ujala Hana Achilles.
Děj muzikálu se odehrává na konci dvacátých let minulého století, po první světové válce, v USA. „Jsme si vědomi, že mnoho prvků, které fungovaly tenkrát, se zase vrací, konkrétně například média a to, jak nás ovlivňují,“ říká režisérka Linda Keprtová.
„Chicago je cynický příběh, kde hrají hlavní roli peníze. Pomyslnou druhou rovinu tvoří postavy přinášející lidství, což je například manžel vražedkyně Roxie Ámos, nebo dvě zapomenuté vězeňkyně,“ doplňuje režisérka s tím, že poslední dvě zmíněné postavy se ve filmové verzi nevyskytují a ve Slováckém divadle je ztvární Jaroslava Tihelková a Monika Horká.
Muzikál Chicago, jenž mnozí znají z filmového plátna, je nejdražším a nejnáročnějším projektem v celé historii Slováckého divadla, na jevišti se představí téměř tři desítky herců, tanečníků a hudebníků a každé představení doprovodí živá kapela. Premiéra se uskuteční v sobotu 22. června, příští týden o novince přineseme speciální stranu.

Otázka pro představitelu Velmy Pavlínu Hejcmanovou
Jdete do finále. Co je teď pro vás nejtěžsí?
„Chicago je muzikál, kde jsou výrazné všechny tři jeho složky, to znamená, že se hodně hraje, zpívá i tančí. Zkoušení je pro nás v tuto chvíli mimořádně náročné, protože poskládat to všechno dohromady není jen tak. Je to ale velká výzva a my do toho dáme maximum, takže věříme v úspěšný výsledek.”

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace