Už jen do konce týdne můžete obdivovat výstavu vtipů Křemečka a Cimbálka

Už jen do konce týdne můžete obdivovat výstavu vtipů Křemečka a Cimbálka
Foto: archiv kreslířů
Uherské Hradiště Kultura 06 / 02 / 2023

Už jen týden zbývá do ukončení výstavy Srandou proti nudě. Posledním dnem, kdy je možné v Galerii Vladimíra Hrocha se zasmát u 175 vtipů, je neděle 12. února.

Kreslíři a recesisté Ivan Křemeček i Oldřich Cimbálek baví svým humorem přes třicet let. Jejich vtipy znáte z humoristického časopisu a po jeho zániku oba plynule přešli ke spolupráci s redakcí DOBRÉHO DNE, na jehož stránkách můžete jejich kreslený humor vidět pravidelně každé pondělí.

Oba slováčtí kreslíři jsou tvůrci naprosto originálních reklamních ilustrací, pozvánek, svatebních oznámení, novoročenek, vizitek, etiket, reklamních bannerů, kalendářů a hlavně karikatur. V poslední době podlehli i bodypaintingu.

„Nelze dost dobře spočítat, kolik už jsme nakreslili vtipů a karikatur. Jsou to určitě stovky, ale hranici tisíc jsme také možná překonali,“ poznamenal Oldřich Cimbálek, který kromě tahů po tabletu, papíru nebo ženském těle doposud pracuje jako letecký konstruktér.

To Ivan Křemeček zasvětil život pouze ilustracím a kreslenému světu. Už na povinné základní vojenské službě na letišti v Pardubicích uveřejnil humor ve vojenských leteckých novinách Vítězná křídla. Jeho vtipné obrázky najdete na autech, zdech firem, spodním prádle, v knize Na toulkách s kreslířem a Vandrování s kreslířem, ale také se staly inspirací pro dřevořezby jeho bratra Pepína. Je členem Spolku plečkařů na starých kolech, motogangu Včelarští smradi nebo cestovatelského čundr spolku Vyglondané klúby. Se svým bratrem oživili unikátní Včelarský betlém.

Tagy článku

TOPlist