Už třicetkrát musela Úča pryč

Už třicetkrát musela Úča pryč
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 08 / 06 / 2018

Komedie jednoho z nejhranějších německých dramatiků Lutze Hübnera Úča musí pryč! v podání slováckých herců a v režii Michala Zetela oslaví v sobotu třicátou reprízu. Od lednové premiéry je inscenace neustále, a to až do prázdnin, beznadějně vyprodaná.
„O lístky na Úču si lidé volají v podstatě denně, snažíme se do prodeje přidávat co nejvíc repríz, ale zatím je poptávka tak velká, že týden hledáme možnosti, dáme lístky do prodeje a během odpoledne jsou pryč, tak můžeme začít znovu,“ uvedla Monika Kalinová z marketingového oddělení Slováckého divadla. Zároveň ale slíbila, že divadelníci budou stále hledat nové a nové termíny, aby se dostalo na každého zájemce.
Inscenace vznikla ve spolupráci se Základní školou UNESCO Uherské Hradiště a divadlo ji uvádí přímo v netradičním prostoru školní třídy. „Byla to dobrá volba, samotné prostředí atmosféru komedie velmi umocňuje,“ řekl režisér Michal Zetel.
V inscenaci, která pojednává o rodičích, kteří chtějí odvolat učitelku jejich dětí, účinkují Pavlína Hejcmanová, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná, Irena Vacková, Petr Čagánek a Josef Kubáník.
Divácký ohlas je jednoznačný: „Bylo to skvělé a velmi pravdivé představení s úžasnými hereckými výkony,“ shrnula za diváky Pavlína Václavinková, která do Hradiště pravidelně dojíždí až ze vzdáleného Štramberka.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace