V pětatřiceti letech hraje pořád děti

V pětatřiceti letech hraje pořád děti
Foto: archiv divadla  /  David Vaculík s Andreou Nakládalovou v 1+2=6
Uherské Hradiště Kultura 06 / 05 / 2013

Herec Slováckého divadla David Vaculík oslavil pětatřicáté narozeniny. A ačkoliv přemýšlí o tom, že by založil rodinu, na jevišti jej pořád potkávají role teenagerů. „Já se jich asi nezbavím,“ krčí rameny s úsměvem idol mnoha dívek.
Stačí se podívat na repertoár uherskohradišťského divadla a je jasno. V Rychlých šípech představuje David dvanáctiletého Jindru Hojera, v muzikálu Donaha! devatenáctiletého Ethana, v Oskarovi a růžové paní desetiletého pacienta v nemocnici a v bláznivé komedii 1+2=6 šestnáctiletého puberťáka. „Zrovna v komedii 1+2=6 je to legrační, protože můj věk se několikrát na jevišti připomene. Dřív to prošlo bez povšimnutí, ale dnes to už v hledišti občas zašumí a někdo se lehce pousměje,“ vybavuje si reakce diváků oblíbený herec. „Horší to bude, až se ozve zděšení. To bude jasné znamení, že už bychom komedii měli přestat hrát,“ zamýšlí se pobaveně.
Poslední představení bláznivé komedie o jednom záletném taxikáři, jeho dvou manželkách a povedeném kamarádovi už bylo dokonce naplánováno. Ale zájem diváků byl tak obrovský, že se komedie hraje dál. „Jsou to nejsilnější salvy smíchu, jaké jsem na jevišti zažila,“ přiznává Andrea Nakládalová, která hraje Vaculíkovu nápadnici. „Jedna kamarádka se smála, až jsme se báli, že předčasně porodí,“ vybavuje si jednu z mnoha situací.
Bláznivá komedie plná nedorozumění a omylů se blíží k devadesáté repríze a vedle Rychlých šípů a muzikálu Donaha! je jednoznačně nejúspěšnější hrou poslední doby. Nejbližší repríza komedie 1+2=6 je naplánovaná na 8. května a David Vaculík se zase těší, až se z něj zase stane šestnáctiletý kluk.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace