Ve Slováckém divadle začal zkoušet Šimon Caban

Ve Slováckém divadle začal zkoušet Šimon Caban
Foto: České televize  /  Šimon Caban v Show Jana Krause (2017)
Uherské Hradiště Kultura 22 / 02 / 2019

Originální novinku Kocourkov-Brod začal ve Slováckém divadle připravovat režisér a scénograf Šimon Caban. Hra vznikla přímo pro uherskohradišťský soubor a premiéra je naplánována na 13. duben.
„Do Slováckého divadla se těším. Změním prostředí a zamiluji se na těch pár týdnů, měsíců do jiného prostředí, do jiných lidí, do jiných situací. Dělat autorskou hru je nejvíc. Ale také nejvíc rizika, nejistoty. S ředitelem divadla Michalem Zetelem se známe z brněnského Buranteatru. Vážím si nesmírně jeho rozhodnutí a mého pozvání sem, které ale určitě usnadnila jistota v opoře divácké obce uherskohradišťského divadla,“ řekl přední český scénograf, režisér, architekt, fotograf a filmový tvůrce, který bude se Slováckým divadlem spolupracovat poprvé.
O čem bude novinka?
Děj hry se bude odehrávat v imaginární železniční stanici Kocourkov-Brod, do níž vlak nejezdí. V Kocourkově žije dívka. Do vedlejší vesnice, kde bydlí její nastávající, vede pouze jediná cesta - přes brod. Jestli se snoubenci k sobě dostanou a jakou cenu za to zaplatí, o tom rozhodnou životní zkušenosti, postoje a názory společnosti, která se náhodně sešla na last minute dovolené u břehů Středozemního moře v sanatoriu pro osoby trpící chronickým blahobytem.
„On ten text je totiž takový příběh, který se odehrává kdysi, kdesi, ale možná je současný a nedaleko od nás. A není tu jasné, kdo je dobrý, kdo zlý, a vlastně teprve naší reakcí na tento děj a postavy v něm se ukazuje, kam která společnost ve svém uvažování a chování směřuje. A v tom vidím to důležité pro samotné představení v dnešní době, pro dnešní diváky,“ doplnil Šimon Caban.
Kdo je Šimon Caban
Vyhlášený režisér, scénograf a choreograf je známý z mnoha jedinečných projektů. Se svým bratrem Michalem každoročně připravuje ceremoniály karlovarského filmového festivalu, jako scénograf spolupracuje s mnoha českými divadly včetně pražského Národního divadla. Ve Studiu DVA nastudoval před nedávnem Malého prince s Janem Cinou, jako režisér je podepsaný i pod muzikálem Vlasy, který připravil v pražském Divadle Kalich.
Novinku Kocourkov-Brod představí divadlo 13. dubna a diváci se mohou těšit například na Jitku Hlaváčovou, Tomáše Šulaje, Kláru Vojtkovou, Františka Maňáka a další.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace