Veselá šípácká historka

Veselá šípácká historka
Kultura 30 / 09 / 2008

Herci zažili za téměř osm let mnohé nečekané situace. Jedna taková je potkala při představení ve Zlíně. Asi po půl hodině přestala jít v sále elektřina. Herci se tak ocitli téměř na deset minut bez proudu a nezbývalo jim nic jiného než improvizovat.
Diváci se právě bavili u scénky, kdy Rychlé šípy vyměňovaly známky, když v tom se celé jeviště ponořilo do tmy. „Bylo hned jasné, že nejde elektřina, a zpočátku jsem si říkal, že to bude zajímavé zpestření,“ vzpomíná na nečekaný okamžik představitel Mirka Dušína David Vacke. Improvizace se všem zpočátku líbila. Červenáček v podání Zdeňka Trčálka například navrhl, že by se situace dala využít k bližšímu poznání kamarádky Vlasty, na jeviště nečekaně přišel i herec Pavel Hromádka jako pan domácí, aby Rychlým šípům osvětlil příčiny výpadku elektřiny. Diváci se po celou dobu náramně bavili. „Viděl jsem Rychlé šípy snad šestkrát, takže jsem věděl, že došlo k nějakému problému,“ říká divák Tomáš Karský. „Herci byli ale tak pohotoví a vtipní, že to vypadalo, že je situace připravená. Paní, která seděla vedle mě, do poslední chvíle nevěřila, že nejde o součást scénáře,“ dodává fanoušek úspěšné komedie.
Herci se ale bavili méně. „Když nám začaly docházet vtipy a kolem nás poněkolikáté prošel bezradný technik, který se snažil najít příčinu výpadku proudu, přál jsem si, aby to co nejdřív skončilo.“ Vysvobození se brzy dočkali a diváci je odměnili bouřlivým aplausem.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace