Víkend prožijete v kroji s písničkou a koštovkou vína

Víkend prožijete v kroji s písničkou a koštovkou vína
Foto: archiv KKUH
Uherské Hradiště Kultura 10 / 09 / 2020

Jak jistě víte, Slovácké slavností vína a otevřených památek, které se měly konat o víkendu 12. a 13. září, byly vzhledem k současné epidemiologické situaci zrušeny.

Oblečte se do kroje a vyrazte do Hradiště

br/>Milovníci krojů, písniček a vína však o svůj víkend nechtějí přijít, proto iniciovali akci V kroji do Hradiště, ke které se můžete přidat i vy. Postupně se začali přidávat i další aktivisté, kteří nabízí zajímavý program, který alespoň připomene oblíbenou slavnost krojů, vína a setkání přátel z celého Slovácka…


Do demižónku nachystám výborný Tramín červený

Přece si nenecháme ujít ten krásný zážitek, že rozzáříme Uherské Hradiště slováckými kroji. Jako mladý šohaj jsem se do kroje oblékal docela často. Na hody, na vystoupení se souborem, na krojové plesy, dožínky apod. Ale v posledních letech to bylo už jen na slovácké slavnosti vína. Byl to pro mne svátek, když jsem rok co rok vytáhl ze skříně můj kroj, naleštil boty, do demižónku nachystal výborný Tramín červený a těšil se, že se v kroji setkám s dalšími krojovanými, přáteli, kamarády a známými, které jsem třeba celý rok neměl možnost potkat.

Jenže letos to má být jinak. Slavnosti radnice kvůli strachu z koronaviru zrušila. To mě však neodradí od toho, abych ve své tradici každoročního „větrání“ kroje pokračoval. Proto v sobotu 12. září opět obleču svůj kroj a vyrazím do města. A budu rád, když se přidáte i vy. Nenechme si zkazit náladu a užijme si tento termín, který vždy patřil slováckým slavnostem vína, také letos. A právě proto jsem také na sociálních sítích založil iniciativu „V kroji do Hradiště“, v rámci které vyzývám všechny lidi, kteří to vidí podobně jako já, aby se přidali a v sobotu přišli do Uherského Hradiště také v kroji.

A že nebude kde si společně zazpívat, zatančit nebo připít dobrým vínem? Nevěřím! Ve Vinohradské ulici budou otevřeny tamní sklepy, další program bude i ve městě, dalších vinárnách, kavárnách či hospodách. A věřím, že další se přidají. Samozřejmě při zodpovědnosti každého účastníka a za respektu k platným hygienickým nařízením.

MICHAL DVOULETÝ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace