Vikend v Kopaničárském areálu nabízí nabitý program

Vikend v Kopaničárském areálu nabízí nabitý program
Foto: archiv Folklorika Fest
Starý Hrozenkov Kultura 14 / 06 / 2023

Přírodní areál Kopaničárských slavností se už potřetí ponoří do multižánrového festivalu Folklorika Fest, který ve dnech 15. do 18. června nabídne jedinečnou přehlídku nejlepších výkonů v pop music, rapu, disco a dance, folkloru, etno music a world music, klasické hudby i operního zpěvu.

​Stalo se již zvykem, že Folklorika Fest opět přivede na jedno pódium hvězdy současné hudební scény společně se stovkami žáků základních uměleckých škol. „Letošním vrcholem bude závěrečný pořad Roztančená Carmen, která je unikátním tanečně-hudebním zpracováním známého příběhu Carmen na motivy opery Georgese Bizeta, prezentované spojením celosvětově úspěšného cimbálového orchestru Cigánski Diabli a žáků ZUŠ Folklorika ze skupiny CrossDance Kolín, kteří se pyšní titulem mnohonásobných mistrů  světa,“ prozrazuje David Hatlák za pořadatelský tým.

Přijďte se podívat na tuto jedinečnou přehlídku nejlepších výkonů v pop music, rapu, disco a dance, folkloru, etno music a world music, klasické hudby i operního zpěvu. Na závěr každého dne pro vás pořadatelé připravili oblíbené tematické afterpárty.

Program Folklorika Fest

Pátek 16. června

9.00-10.30 Sami sobě - koncert účastníků Folklorika Festu 2023

10.30-11.45 Rytmix - taneční workshop pro veřejnost pod vedením Jakuba Mazůcha

12.00 Dominika Mirgová + tanečníci ZUŠ Folklorika info

13.00 Majk Spirit + tanečníci ZUŠ Folklorika

14.00-16.00 Velká formace Eles, CrossDance, Movement Factory

16.30 Annie Camel + tanečníci ZUŠ Folklorika

17.30 Raego + tanečníci ZUŠ Folklorika

18.30-20.00 Malé formace a sóla Eles, Cross Dance, Movement Factory

20.00 PETR BENDE & BAND + host Michal Grombiřík (cimbál) + zpěváci, muzikanti (CM) a tanečníci ZUŠ Folklorika

21.30 Páteční afterpárty

Sobota 17. června

9.30 Hrozenské zpívánky - soutěžní přehlídka lidového zpěvu

12.00 Polední dostaveníčko  -  volná vystoupení domácích i hostujících souborů

14.30 Stromy - komponovaný pořad dětských souborů ZUŠ Folklorika

Omladinka, Klobučánek, Danájek a Šípek

16.30 Přijeli jsme k vám - vystoupení Plzeňského lidového souboru Mladina a vybraných žáků ZUŠ Folklorika

18.00 Za devatero vršky - pořad zahraničních souborů ze Slovenska a Slovinska

19.30 Mladina - VUS Ondráš info /

19:30 Z Plzně do Brna a zpět - komponovaný pořad Vojenského uměleckého souboru Ondráš a Plzeňského lidového souboru Mladina

+ Sobotní beseda u cimbálu

Neděle 18. června

12.00 Polední dostaveníčko - volná vystoupení domácích i hostujících souborů

14.00 Za devatero vršky - pořad zahraničních souborů ze Slovenska a Slovinska

15.30 Valaši, jedna rodina - vystoupení dětských souborů Klobučánek a Nedašovský Valášek

16.30 Koncert zpěvačky a multiinstrumentalistky Radůza

18.30 Koncert zpěvačky a multiinstrumentalistky Terezy Maškové - předskokany jsou vítězové školních kol pěvecké soutěže Adéla Trchalíková, Sofie Lichá a Hana Vávrová

20.00 Roztančená Carmen

Ohňostroj

Na oba festivalové dny je vstup zdarma

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist