Víme první: Odtajněn program BHL

Víme první: Odtajněn program BHL
Buchlovice Kultura 29 / 02 / 2016

Počasí vždycky nějak vyjde, tam nahoře nás má někdo rád, usmívá se Filip Dohnal

Buchlovské hudební léto nás provází už sedmnáct let. Do širokého povědomí jej dostal Víťa Chromek, který se stal kulturní legendou s dalekým přesahem našeho regionu. Dnes už se na svůj projekt bohužel dívá z nebe. Jeho žezlo převzal Filip Dohnal, který se stal představitelem promotérské agentury Vichr. V loňském roce pokračoval ve Víťových stopách a osmnáctý ročník BHL už bude v jeho plné režii. Do Buchlovic přiveze Vaša Patejdla se sólovým koncertem, Věru Špinarovou s filharmonickým, kvartetem, pro rockové fajnšmekry Progres 2, pro mladé fanynky Slzu, atd. Tradičně nebudou chybět ani Tři sestry, bez které by léto nebylo létem a spoustu dalších překvapení...
Filipu Dohnalovi jsme před exklusivním odtajněním programu BHL položili několik otázek, které by mohly čtenářům DOBRÉHO DNE přiblížit pohled do zákulisní ...

Jak hodnotíš loňský ročník, který jsi měl poprvé ve svých rukou sám?


Myslím, že loňský ročník byl hodně pestrý, povedl se a každý návštěvník si tam snad našel to svoje. A s jednou akcí mi ještě pomohl Víťa Chromek, byly to Stromboli, které stihl zamluvit dva roky dopředu. Víťo, děkuju !
 
Co mohou návštěvníci čekat od letošního BHL?
Můžou se těšit na výběr českých a slovenských kapel, které se jim doufám budou líbit. Zahraniční umělce si necháme na příští ročníky.

Chystají se nějaké změny ohledně zázemí pro návštěvníky?

Návštěvníci se můžou spolehnout na to, že bude všechno na svém místě, jak to znají z předchozích let. Za těch pár ročníků už bylo všechno vymyšleno a není potřeba to měnit. Ale určitě tam opět budou profesionální security, kvalitní zvuk, příjemná obsluha, dobré pivo a chutná klobáska.

BHL má své osobité kouzlo i díky zámeckým prostorám. Za 18 let své existence prošlo určitými změnami, ale posledních osm let se dramaturgie zaměřila na všechny generace. Plánuješ pokračovat ve stejné formě nebo popustíš uzdu stylu techno, hip hop nebo třeba metalu?

Budeme pokračovat ve stejné formě, ale změna by byla fajn. V minulosti už jsme plánovali hiphopovou kapelu, ale nakonec jsme od toho ustoupili, protože k této subkultuře patří tagy a graffiti a to by v areálu Státního zámku Buchlovice nebylo dobré. Techno se myslím do amfiteátru nehodí, lepší by byla klidnější elektronická hudba typu Ecstasy of Saint Theresa, která tam už s velkým úspěchem vystoupila. A metal v Buchlovicích neplánujeme, musíme také respektovat to, že kousek od amfiteátru bydlí lidé.

Z velkého množství kulturních akcí si divák často nemůže vybrat - na co bys je letos navnadil?
Ať se přijdou podívat na Věru Špinarovou, která vystoupí se svojí kapelou a navíc se smyčcovým kvartetem. Na Annu K., která v Buchlovicích už dlouho nehrála a těšíme se na ni. Pro holky bych doporučoval koncert mladé trendy kapely Slza a také samozřejmě jejich předskokana Štěpána Urbana, hradišťského rodáka, který letos velmi slušně zabodoval v televizní Superstar.

Jako úplně první headliner je letos avizován Vašo Patejdl. Jsi také naladěn na jeho romantickou polohu?

Ne tak úplně na jeho romantickou polohu, ale jako člověk je mi sympatický. Jeho písničky znám, dokonce jsem je kdysi pouštěl jako DJ na soukromých oslavách a svatbách. Ale doma si pustím raději zpěvačku Sade nebo Jamie Lawsona.

Najdou na BHL prostor i regionální kapely nebo kulturní složky?
Regionální kapely budou dělat předskokany, nechte se překvapit, kdo to bude.

V dnešní době je těžké vybrat kapelu, která není ohraná a zaujme publikum. Čím myslíš, že to je?

Je to tím, že jsme malá země a je tady hodně festivalů a všichni hrajou všude. Myslím, že je spousta dobrých kapel a projektů, které si hrají jen tak pro sebe a nemají potřebu se někde doprošovat o vystoupení.

Který účinkující se nejvíce překvapil svými podmínkami, za jakých by v Buchlovicích vystoupil?

Po koncertech skupin Katapult, Jany Uriel Kratochvílové a Ritchieho Blackmorea mě už asi nedokáže nic překvapit. (úsměv)

Další důležitou věcí, která dokáže festival hodně ovlivnit, je počasí. Jste vůči tomu nějakým způsobem pojištěni?
V Buchlovicích to počasí nakonec vždycky nějak vyjde, asi nás má tam nahoře někdo rád. Jinak pojistka proti normálnímu dešti není.

Do organizace BHL je zapojena takřka celá rodina a přátelé. Jak se vaše soukromí prolíná s pracovními povinnostmi?

Je to všechno propojené, všichni pomáhají se vším. V rodině mám velkou podporu, jinak by se to ani nedalo dělat. A také partička dobrých kamarádů, která to dělá jen za štamprlu slivovice.

Na co osobně se těšíš ty sám?   

Těším se na vystoupení Štěpána Urbana.

Byl jsi znám jako dýdžej, který teď vozí pop a rock. Nemyslíš si, že je nejvyšší čas vzkřísit projekt Hradhouse, obzvlášť, když vloni skončily Svojšice, které byly nejznámějším Tecno a DnB festivalem?

Bylo by pěkné vzkřísit projekt Hradhouse, ale zatím se nenašel vhodný partner. Tato akce je finančně hodně nákladná, tak uvidíme, jestli někoho v příštích letech seženeme. 

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace