Víťoviny aneb pátý pozdrav do nebe pro Víťu Chromka

Víťoviny aneb pátý pozdrav do nebe pro Víťu Chromka
Uherské Hradiště Kultura 04 / 04 / 2019

Budeme dělal, co měl Víťa nejraději! Budeme se skvěle bavit...

Je to už pět let, co se na nás dívá shora. Letošní vzpomínka na Víťu Chromka se rozrostla o muzikanta a milovníka přírody, fotografa Jirku Bilavčíka alias Scinka, kterého si Víťa přibral do nebeské party.
Na „Víťovinách si v pátek 12. dubna od 20.00 zahrají Nšoči a Vynucený Sex - kultovní kapely z Víťovy stáje. „Po tom, co jsme Viťův náhlý odchod tak nějak skousli, proběhlo pár vzpomínkových akcí mimo Mír. Ale loni jsme se přesunuli do klubu, který kdysi býval naším domovem, tak to už podruhé rozjedeme tady,“ říkají organizátoři Pavel Štěrba alias Nacca z Vynuceného sexu, Pavel Knap z Nšoči a Alžběta Šáchová, kterým se podařilo sehnat kontakty na máničkové kamarády z „Kače“ a jednou za rok propojit přátele z širokého spektra osudů. „Vejdeš na Mír a vidíš, do čeho všeho se Víťa obtiskl a kdo se obtiskl do něho.“
Letos se představí další ze spřátelené bandy, blatnický Shatoon, se kterými si Rudé Kostry společně zahrály „boží“ koncert ve veselském Kafé v kině. „S Víťou jsem zažil spoustu vypečené srandy a zároveň jsme díky němu dostali skvělé příležitosti zahrát si a navštívit koncerty, o kterých jsme mohli do té doby pouze snít. Takže žádná zádušní mše nebude a zahrajeme si pěkně nahlas, ať je to do nebe slyšet!“ těší se Skunny, energický zpěvák Shatoon.  
„Je to pět let a není dne, kdy bych si s něj nevzpomněla. Hlavně při jízdě autem, kdy Víťa z koncertů a výletů řídil a já dělala rádiového DJ. Přepínali jsme stanice a vedli vtipné diskuze nad interprety. To nás bavilo snad nejvíc,“ popisuje kamarádka Alžběta Šáchová „Hrozně mi chybí, ale na druhou stranu si říkám, že když ho něco někde nebavilo, vrátil se domů - takže ho to tam nahoře musí strašně bavit, protože jinak už by byl dávno zpátky...,“ podotkla s nadsázkou.
„Když už se to sakra stalo, nebudeme brečet doma u svíčky a raději jednou za rok vzpomeneme tím, co dělal Víťa nejraději. Budeme se skvěle bavit!“ zvou na parádní večer Nacca, Knápek, Skunny a Bětka.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace