Vojnarka už příští sobotu

Vojnarka už příští sobotu
Foto: Marek Malůšek  /  Takhle bude vypadat slovácká Vojnarka, ukazuje návrhářka Eva Jiříkovská.
Uherské Hradiště Kultura 10 / 06 / 2016

Premiéra střídá premiéru. Hned šest dnů poté, co první diváci uvidí v klubu Mír Večer na psích dostizích, se do Slováckého divadla mohou vypravit milovníci klasiky. Režisér Igor Stránský pro ně totiž na sobotu 18. června připravil zpracování slavného dramatu Aloise Jiráska Vojnarka. Že si dal záležet, není třeba připomínat. Je to totiž už více než rok od jeho poslední režie a tato je navíc v pořadí devadesátá. Na Vojnarce jsem pracoval od loňského podzimu a vlastně jsem se nemohl dočkat, až se zase vrátím do svého vesmíru,” přiznal bývalý principál, který loni v září předal vedení divadla Michalu Zetelovi.

Dokonalá příprava
Že se Igor Stránský připravil na Vojnarku opravdu důkladně, potvrzuje i představitelka titulní role Kamila Zetelová. S panem Stránským pracuju poprvé, takže zatím se oťukáváme. Získal si mě nejvíc tím, jak je schopen se tak staré hře oddat a hledat v ní aktuální témata, která rezonují i dnes. Nejvíc jsem překvapená, jak má už během čtených zkoušek velmi přesnou představu o inscenaci jako celku, ví přesně, kde bude hudba, kde pauzy v textu, kde jaká akce. To jsem ještě nezažila, většinou vše vznikalo až při zkouškách. Jako režisér je na nás herce mimořádně připravený a já jsem zvědavá, jak se nám podaří skloubit jeho a moje vidění postavy Vojnarky,” říká herečka, kterou diváci znají už například z Nepřítele lidu, kde ztvárňuje manželku hlavního hrdiny.

Kdo si ve Vojnarce zahraje
Vedle zmiňované Kamily Zetelové se diváci mohou těšit na Jiřího Hejcmana, Kamila Pulce, Jaroslavu Tihelkovou, Martina Vrtáčka a v dětské roli se představí i syn Petra Čagánka Filip. Premiéra proběhne příští sobotu od 19.00. Výprava pochází z dílny zkušené Evy Jiřikovské, hudbu napsal Josef Fojta a choreografii vytvořila Ladislava Košíková.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace