Výstava aktů ve světle ŽENY Radka Frýsy

Výstava aktů ve světle ŽENY Radka Frýsy
Foto: RUSALI  /  Fotograf Radek Frýsa
Uherské Hradiště Kultura 16 / 03 / 2023

Fotograf Radek Frýsa začal s intenzivním focením po nástupu Parkinsonovy nemoci v roce 2004. Zakladatel občanského sdružení PPP - Projekt pomoci parkinsonikům se ve svých fotografiích snaží zachycovat atmosféru, duchovno, myšlenku, světlo a náladu.

V jeho tvorbě nejčastěji najdete fotografie žen a nebrání se ani krajinným scenériím, atmosferickým jevům, zátiším či rodinným portrétům. Jeho současná výstava nese název Ve světle ŽENY. Přijďte se pokochat krásou žen bez cenzury. V pátek 17. března od 13.00 do 20.00 si můžete přijít popovídat do cafe atelier (Svatojiřské nábřeží 1208), kde se na vás bude osobně těšit autor Radek Frýsa.

Je pro tebe výstava Ve světle ŽENY něčím zvláštní?

Ano, je to poprvé, kdy vystavuji akty v Uherském Hradišti, a také proto, že v rodném městě vystavuji po dlouhých čtyřech letech.

Proč bez cenzury? Setkal ses na výstavách s cenzurou?

Na klasických výstavách ne, ale Facebook mě v minulosti několikrát zablokoval za nahotu a od té doby, než něco dám ven, pečlivě sleduji, aby tam nebylo nic vidět. Tak se stalo, že jsem se při výběru fotek na výstavu přistihnul při autocenzuře, ale vzápětí jsem si uvědomil, že mám nyní svobodnou volbu. Byl to osvobozující pocit!

Jsou to nové fotografie, nebo výběr toho nejlepšího?

Výstavní plocha v kavárně je velmi omezena, budu tam vystavovat ukázku z projektů „Tvary“ a „Staré časy“, celkem 20 fotek. Všechny fotky vyjdou v tématických fotoknihách.

Každé odpoledne budeš v kavárně sedět připraven návštěvníky provést?

Přesto, že rád vysedávám po kavárnách, tak se budu těšit na návštěvníky pouze odpoledne 17. března, v dalších dnech nechám promluvit fotky. Čas vernisáže není stanoven. Prostě jak vám to vyjde, tak přijdete.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist