Vzácná návštěva pro Adélu

Vzácná návštěva pro Adélu
Uherské Hradiště Kultura 10 / 09 / 2008

Muzikál Adéla ještě nevečeřela měl premiéru teprve v sobotu a už teď divadelníci hlásí, že všechny dostupné reprízy jsou vyprodané. A nejenom to. Do Hradiště míří další a další hosté. Už tuto sobotu 13. září se na muzikál přijedou podívat herečky Květa Fialová a Naďa Konvalinková. Jejich návštěva není náhodná. Obě dámy hrály ve slavném filmu Oldřicha Lipského.
Květa Fialová vytvořila v příběhu o masožravé květině Adéle postavu baronky Thunové, která přijde o milovaného Gerta, Naďa Konvalinková si zahrála Květušku zamilovanou do Nicka Cartera. Její věta: „Ach, vy muži, hrátky v kanalizaci,“ patří k nejslavnějším. „Paní Fialová a paní Konvalinková jsou posledními žijícími hvězdami filmu. Je pro nás ctí, že k nám do divadla přijedou. Na návštěvě se domlouváme už od dubna a jsem překvapený tím, jak ochotně hledaly termín, který by všem vyhovoval,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a dodává, že herečky přijedou v sobotu odpoledne, když budou zrovna vrcholit Slavnosti vína. „Určitě je provedeme městem, aby viděly, jak se nám tady žije,“ slibuje Kubáník.
Obě hvězdy se na Slovácko těší. „Moc na vás myslím. Budu vám držet palce, aby všechno dobře dopadlo. Sama vím, jak to v divadle těsně před premiérou vypadá, tak se držte,“ vzkázala divadelníkům Naďa Konvalinková ve čtvrtek, když definitivně potvrdila svoji návštěvu Hradiště. Podobně vstřícná byla i Květa Fialová. „Já sice v sobotu zkouším v divadle ABC, ale v jednu hodinu zkrátka odejdu a hotovo. Řeknu, že jedu do Hradiště, a oni se s tím musí smířit,“ řekla jedna z největších ikon českého filmu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace