Wohnouti rozjedou narozeninovou párty

Wohnouti rozjedou narozeninovou párty
Uherské Hradiště Kultura 01 / 11 / 2016

Občas ještě na prkně sjedem nějakou ulici, hlavní je však muzika

Kdo by se kdy nadál, že skejťáčtí bardi z Wohnoutů se dožijí dvacátého výročí kapely? Wohnouti sice nechtějí být na pódiu za každou cenu až do konce života, ale dvacetiny si nenechají ujít. Pojali je stylově - s humorem a recesí, o čemž se můžete 5. listopadu v 19.00 přesvědčit v Klubu kultury.
Celý podzim minulého roku Matěj sepisoval vzpomínky a s kapelou dával dohromady fotky a videa, aby fanouškům přivezli novinku knižního trhu, dokumentující celou historii kapely jak v tiskové, tak i ve vizuální podobě. Pro fanoušky Wohnouti chystají nový playlist! O support se postará skupina Lola. Kapela se po dvou letech působení na české hudební scéně dočkala ocenění Žebřík 2013, kde se umístila na 3. místě v kategorii Objev roku.
O oslavách, knize i životě jsme si povídali s Matějem a Honzou Homolovými - do odpovědí ale přicmrndával i zbytek kapely...  
Na co se může těšit hradišťské publikum?
Turné je pro nás výjimečné, protože vozíme vlastní scénu, světelný a zvukový aparát, dokonce vlastní bary. To nám dovoluje si všechno udělat po svým a ve vlastní režii, věříme, že je to na koncertě dost znát. Nehledě na délku playlistu - hrajeme skoro dvě hodiny, a to průřez všech desek.
Dvacet let, to už je pecka - cítíte se už jako muzikantští bardi? Nebo máte chuť stále se učit, objevovat a zkoušet něco nového? 
Dvacet let není zas tak moc, ale zase ne úplně málo. Jako kapela už máme pět let občanskej průkaz, ale k dospělosti máme zatím daleko. Tohle jubileum bereme spíše jako krok na další schod historie, po který jdeme. Měli jsme teď trochu volnější režim, ale pomalu začneme zkoušet věci na novou desku. Podzim je ideální čas, aby kapela zalezla do zkušebny a tvořila.
Trávíte i volný čas často společně, nebo si od sebe potřebujete odpočinout?
Hrajeme spolu celou dobu v jedný sestavě, máme se rádi, ale občas nám vadí, jak ten druhej míchá to svoje kafe kovovou lžičkou v porcelánovým hrníčku. (smích) Naštěstí je to jediná věc, kvůli který se hádáme. Koncertování milujeme, zkoušíme rádi a dokonce spolu trávíme volný čas.
U příležitosti výročí jste vydali knihu - je psána diplomaticky, nebo na plnou pusu, tak jak jste opravdu žili?
To byl nápad Matěje, který ji napsal. Dával ji dohromady dva roky, postupně nám ji dával číst, protože on sám si všechno logicky nepamatuje. Je k tomu i webová stránka, protože v knížce odkazujeme na spoustu videí z našeho bohatého archivu. Ale všechno, co tam je, je pravda. Historky tam však všechny být nemohou, to by bylo pak delší než Ottův naučný slovník.
U nás na Slovácku ve Vlčnově jste natáčeli videoklip s bandou muzikantů a folkloristů - co vám utkvělo v paměti nejvíce?
Dost netradiční kostýmy, do kterých nás oblíkli. Na úbory podobnýho typu nejsme zvyklí a dá se říct, že to je velká výjimka. A pak samozřejmě ta vesnice. Člověk si přidal, jak kdyby přijel časoprostorovou smyčkou do minulosti...

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace