Z Davida Vaculíka bude Ošklivec

Z Davida Vaculíka bude Ošklivec
Foto: Kuba Jíra
Uherské Hradiště Kultura 12 / 05 / 2024

Herci Slováckého divadla si neodpočinou. Jen dozněl potlesk u novinky Hostina dravců, hned se pustili do další inscenace, tentokrát na Malé scéně. Volba padla na satirickou komedii Ošklivec pro jednu herečku a tři herce, kteří dohromady ztvární celkem osm postav.

Do svého týmu si režisérka Tereza Říhová vybrala Jitku Hlaváčovou, Jakuba Zelinku, Lukáše Matěje a do titulní role Ošklivce Davida Vaculíka. „Už při prvním čtení jsme se pořádně nasmáli. Doufám, že se nám podaří ten humor předat divákům. Když se to povede, bude z toho skvělá komedie,“ svěřil se s prvními dojmy oblíbený herec.

O čem je novinka?

Lette je úspěšný výzkumný pracovník. Když však má představit svůj nejnovější vynález na mezinárodním veletrhu, dozví se poprvé v životě, že jeho obličej je pro prezentování výrobku nepřijatelný, neboť je neskutečně ošklivý… Svěží a břitká satirická komedie je tak především o tom, co se může stát, pokud si kvůli kariéře necháme „vylepšit“ obličej a přitom možná ztratíme „svou tvář“. Komedie Ošklivec bude mít premiéru na Malé scéně Slováckého divadla v neděli 16. června.

Tagy článku

TOPlist