Zdeněk Svěrák s ředitelkou LFŠ na pohovce Jožky Kubáníka

Zdeněk Svěrák s ředitelkou LFŠ na pohovce Jožky Kubáníka
Foto: LFŠ_Divadlo Járy Cimrmana  /  Zdeněk Svěrák přecezme na Filmovce výroční cenu
Uherské Hradiště Kultura 09 / 08 / 2021

Na pohovce Jožky Kubáníka - to je pořad Českého rozhlasu Zlín, do kterého si moderátor a herec Slováckého divadla zve zajímavé hosty z řad kolegů herců, ale i lékařů, sportovců a dalších profesí a povídá si s nimi o tématech, která zajímají nejenom jej, ale i rozhlasové posluchače.

„Díky tomu jsem ve vysílání přivítal třeba herečky Ivu Janžurovou, Simonu Stašovou, ale i psychiatra Radkina Honzáka, či mistra etikety Ladislava Špačka. Moc mě to baví,” přiznává Jožka.

Český rozhlas teď přichází s nápadem, jak stále populárnější pořad přiblížit posluchačům ještě víc.

„Slyšet něčí vyprávění, sdílet jeho příběhy a zkušenosti, je sám o sobě skvělý zážitek. Ale být přímo u toho, když takový rozhovor vzniká, vidět, jak to mezi moderátorem a jeho hostem jiskří, je něco úplně jiného, a právě to chceme posluchačům při živých pořadech zprostředkovat,” prozrazuje vedoucí zlínského vysílání Markéta Janíková a rovnou zve na první živou pohovku. Proběhne v úterý 10. srpna od 17.00 ve stanu Českého rozhlasu vedle kina Hvězda a Jožka Kubáník bude hostit jednu z našich nejpopulárnějších osobností - Zdeňka Svěráka a ředitelku Letní filmové školy Radanu Korenou.

Jak se na úterní premiéru živé Pohovky těší její moderátor? „Samozřejmě, že jsem nervózní. Na každé vysílání se připravuji hodiny, protože chci posluchačům nabízet co nejkvalitnější rozhovory, a protože si pana Svěráka moc vážím, tak teď se připravuji celé dny. Všude mám doma jeho povídání, pouštím si filmy, poslouchám písničky a připadám si jako v nějaké dílně – všude samý Svěrák,“ zve do rozhlasového stanu s úsměvem Josef Kubáník.

autor: Iva Pašková

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace