Žralok se vrátil! Roztrhá vás ve Velké!

Žralok se vrátil! Roztrhá vás ve Velké!
Foto: archiv kapely  /  SHAARK: Alex 93 - kytara, Bája - baskytara, Peroon666 - řev a Zdenál - bicí
Velká nad Veličkou Kultura 06 / 02 / 2020

Nové songy Shaarku jsou velmi silné

Bzenecké trashmetalová formace Shaark znovu cení zuby! Návratu slovácké legendy napomohl odchod Alexe se Zdenálem z kapely Master, čtyřlístek doplní Bája a Peroon. První letošní žraločí útok očekávejte ve Velké nad Veličkou. Na druhém ročníku zimní verze Metal v šenku se tuto sobotu 8. února Shaark představí po boku kapel Hypnos, Like Fool, Mr Dynaboom a Soul Wild Aeon.

Jedná se očekávaný návrat Shaarku? Na jak dlouho? Zeptal jsem se právě kytaristy Alexe Nejezchleby.

Se Zdenálem jste opustili Master, byl to ten hlavní impuls, proč se Shaark vrací?

Ano, byl to jednoznačný impuls. Původně jsme zamýšleli, že spolu postavíme novou kapelu a budeme hrát maličko jiný styl. Jenže neuplynuly ani dva dny a začala se nám ozývat spousta známých, co bude dál, a také vydavatelé, se kterými jsme spolupracovali už za dob Master. A když mně Bilos z Malignant Tumor nabídl do budoucna společné některé koncerty, tak bylo jasné, že Shaark není pohřben.

Jde zase jenom o koncertní výkřik, nebo kapela zcela ožije?

Napsal jsem klukům, jestli by do toho znovu šli na plný úvazek. A když se čtyři ze šesti rozhodli, že ano, nebylo co řešit! Jsme rozhodnuti na to vlítnout ze vším všudy. Nakonec co nevidět jdeme do studia. Materiál na nové cédéčko je už naskládán.

Brácha ani Peroon666 do toho prý nejdou, co Trachta?

Brácha je velkou oporou Shaark, jenže má momentálně zdravotní problém, který mu to nedovoluje. Takže tady jsou dveře otevřené. Peroon z rodinných důvodů nemůže do toho jít na 100 %, ale bude vypomáhat, jak mu to čas dovolí. A měl by určitě na novém CD zpívat. A dokonce už našel za sebe náhradu. Takže už i zkoušíme i nového zpěváka.

Trachta je bohužel hodně vytížený, protože hraje s bigbítem a navíc má aparát, se kterým jezdí zvučit, takže jeho kalendář je víkendově úplně zaplněn. Ale dostali jsme od něj plnou podporu, neboť jsme všichni velmi dobří přátelé.

Repertoár Shaark postaví na tom, co jste hráli naposledy, nebo už máte připravený zbrusu nový materiál?

Nejraději bychom hráli všechny nové pecky, neboť je materiál opravdu velmi silný. Ale i tak dáme ochutnávku dvou songů. Zbytek bude průřez celou diskografií.

V září jste ohlásili návrat, ke konci roku jste skládali nové songy. Vypadá to na Shaark v Shaarku?

Ano, budeme točit v Shaarku, jsme tam velmi zvyklí a cítíme se tu jak žralok ve vodě nebo spíš v oceánu. Na nahrávání nové desky vlítneme už příští měsíc.

Hodláte koncertovat ve čtyřech, nebo jste otevření dalším příchodům?

Zatím ve čtyřech, protože jsme si lidsky sedli a pokud bychom se měli rozšířit, musel by to být jak dobrý muzikant, tak povahově borec, který bere kapelu na 100 % a věří ji. Musel by být jako my.

Na co se fans mohou před sobotní půlnocí těšit na koncertě ve Velké nad Veličkou?

Na to, že to opravdu rozbalíme. Neboť intenzivně zkoušíme, aby to bylo zatraceně pořádně dobré. Takže kluci jezdí z Prahy a z Liberce. Přijďte v hojném počtu, bude spousta dobrých kapel.

Příští rok to bude třicet let, co vaše kapela poprvé vycenila zuby. Už přemýšlíte o nějakých oslavách?

Ano, brácha už to organizačně dává dohromady, ale je to zatím vše v jednání.Zimní metal
sobota 8. února
Velká nad Veličkou

19.30-20.30 Mr. Dynaboom
20.30-21.30 Like Fool
21.30-23.00 Hypnos
23.00-00.00 Shaark
00.00-01.00 Soul Wild Aeon

banner
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace