Dělám práci, která mě pořád baví, a zároveň pomáhám lidem, říká Tomáš Střelec

Dělám práci, která mě pořád baví, a zároveň pomáhám lidem, říká Tomáš Střelec
Foto: archiv   /  Tomáš Střelec
Uherské Hradiště Podnikání 24 / 06 / 2024Že bude jeho profesí svět financí, mu věštila už jeho babička. Tomáš Střelec dnes patří nejen ke zkušeným finančním poradcům, ale nově se stal také ředitelem zbrusu nové Partners Banky, která našla zázemí v uherskohradišťském Trianglu. „Já se řídím tím, že vždycky chci, aby naši klienti zažili výrazně lepší službu, než na jakou jsou zvyklí. Naši službu ocení nejvíce ti, kteří mají v životě málo času a jejich záměr je se v životě posouvat dál,“ říká Tomáš Střelec.

Ve financích působíte již více jak 10 let. Proč jste se rozhodl pro tuto profesní cestu? Vždy vás lákal svět financí?

Už od malička mi moje babička tvrdila, že budu bankéř, protože jsem pořád počítal peníze. Pro studium jsem si vybral ekonomický obor a bylo rozhodnuto, protože mě opravdu začal bavit. A že jsem ve financích už takovou dobu, je hlavně proto, že mi to celé dává smysl. Dělám práci, která mě pořád baví, a zároveň pomáhám lidem.

Co musí člověk umět, aby se stal úspěšným finančním poradcem? Stačí mu „pouhá“ znalost jednotlivých finančních produktů, nebo to chce něco navíc?

Vzdělání je určitě zásadní. Ale i k tomu nejvyššímu je podle mě potřeba něco navíc. Rozhodně je potřeba umět komunikovat a být empatický. Někdy si dokonce připadám jako psycholog. (úsměv) O úspěšném finančním poradci taky rozhoduje jeho pracovitost. Já se řídím tím, že vždycky chci, aby naši klienti zažili výrazně lepší službu, než na jakou jsou zvyklí.

Finančních poradců „běhá po světě“ velké množství. Je něco, v čem se vaše služby liší od běžného finančního poradenství?

Jsou to určitě servisní schůzky, které jiní poradci se svými klienty nemají. Jde o to, že se minimálně jednou ročně s každým klientem potkám, shrneme si požadované cíle a probereme dosažené výsledky. Díky tomu všichni přehledně vidí, kam a jak se posunuli. Další, co mě, nebo respektive naši kancelář odlišuje od jiných finančních poradců, je to, že jsme tým a ne jednotlivci. Podobně jako v advokátních kancelářích máme každý svou specializaci, které dokonale rozumíme, a díky tomu poskytujeme klientovi prvotřídní a komplexní servis. No a v neposlední řadě je to mé vzdělání. Patřím mezi 47 lidí z celého Česka, kteří jsou držitelem titulu EFP, což je v oblasti financí to nejvyšší možné vzdělání.

Jaká skupina zákazníků ocení vaši službu nejvíce?

Naši službu ocení nejvíce ti, kteří mají v životě málo času a jejich záměr je se v životě posouvat dál. Ti, kteří ocení, že mají v zádech silnou kancelář, která se jim postará o veškeré administrativní věci a její cíl bude stejný jako jejich - ty nejlepší výsledky.

Svět financí je zejména v poslední době hodně turbulentní. Na co by si lidé měli v dnešní době dávat pozor především?

Nejen v dnešní době, ale v každé době by lidé měli myslet především na inflaci. Největší potíž je totiž v tom, že lidé drží své peníze tam, kde ztrácejí na hodnotě. Nemají data, na kterých by viděli, kam se jejich majetek skutečně posouvá, nebo respektive neposouvá. Naši klienti naštěstí tento problém nemají, protože mají nás.

Proč by podle vás měl člověk uvažovat o spolupráci s finančním poradcem? Nestačí přeci jen účet bance a případně nějaká ta pojistka?

Účet v bance a nějaká ta pojistka vám nezajistí to, že váš majetek poroste. Dobrý finanční poradce ano.

Kromě finančního poradenství jste v těchto dnech v Uherském Hradišti otevřeli zbrusu novou banku. Bude v něčem jiná než ostatní banky?

Bude jiná. Bude, respektive je, jiná hlavně v tom, že je to první poradenská banka. Nebudeme nabízet klientům výhradně naše produkty, jak je to v ostatních bankách, ale i nadále budeme pracovat s celým trhem podle potřeb klientů. Navíc přicházíme se zcela inovativní aplikací, která má na prvním místě bezpečnost a hned na druhém pohodlí klientů. Je intuitivní a přehledná. Můžete si do ní nahrát smlouvy od všech obchodních partnerů a mít je na jednom místě a ne v x různých aplikacích.

Na jaké bankovní služby se budete specializovat? Jinými slovy, proč by měli lidé z našeho regionu navštívit vaši pobočku banky Partners na Trianglu?

Postupně budeme poskytovat všechny bankovní služby, jak jsou lidé zvyklí. Jak už jsem ale říkal v předchozích odpovědích, celé kouzlo je v tom, že lidem opravdu poradíme a ukážeme, jaké mají možnosti. Ten důvod, proč by nás měli navštívit a proč budou rozhodně spokojení, je to, čím se lišíme od ostatních bank - my klientům poskytujeme jak bankovní služby, tak ty poradenské.

Ve svém oboru jste už více než 10 let, kdybyste měl říct jednu věc, kterou vy cítíte jako klíčovou pro pomoc klientům, co by to bylo?

Rozhodování se na základě dat a ne emocí.

Tagy článku

TOPlist