Dokončeno! Na třicet rodin čeká nový domov

Dokončeno! Na třicet rodin čeká nový domov
Foto: sal
Staré Město Podnikání 23 / 01 / 2013

Nové byty ve Starém Městě vítají své první majitele. Společnost TRADIX dokončila první etapu výstavby bytových domů v ulici Tönisvorst

Krásný vánoční dárek dostalo na konci loňského roku Staré Město. V jeho klidné okrajové části, která je díky dobré dopravní dostupnosti i kvalitnímu občanskému vybavení doslova ideálním místem pro život, byly totiž dokončeny tři desítky zbrusu nových bytů, které zde vybudovala místní stavební společnost TRADIX. Slavnostního otevření, po jehož skončení si první majitelé převzali klíčky od svého vysněného bytu, se zúčastnil také staroměstský starosta Josef Bazala.
 
Ideální místo pro život
„Jsem rád, že se ve Starém Městě opět rozšířila nabídka bydlení především pro mladé lidi. Sám jsem sice příznivec bydlení spíše v rodinném domku, ale jsem přesvědčen o tom, že pro mladé lidi, kteří chtějí začít bydlet sami, je to ideální řešení. Navíc se tak potvrzuje, že pokud je spolupráce mezi městem a soukromou společností vyvážená a rozumná, je to dobře především pro občany Starého Města,“ uvedl Josef Bazala, starosta Starého Města, který se chopil také slavnostního přestřižení symbolické pásky, jež předznamenala dokončení většiny stavebních prací.
Nový bytový dům vyrostl v nové staroměstské ulici pojmenované po partnerském městě Tönisvorst, která navazuje na ulici Alšovu a Úprkovu. „Bydlení ve Starém Městě má mnoho nepřekonatelných výhod. Všechno máte po ruce, ať již nákupní centra, úřady, školu, MHD nebo přímé napojení na hlavní silniční tepny. Přitom žijete v poklidu malebného městečka, jehož dějiny jsou navíc významně spojeny s velkou slávou Velké Moravy,“ uvedl Jiří Křen, majitel společnosti TRADIX, která je investorem a současně developerem této stavby.
 
Kvalita v každém detailu
K těmto základním motivům, proč se rozhodnout pro koupi bytu právě ve Starém Městě, se pak připojuje množství výhod právě dokončeného bytového domu. „V první etapě jsme vybudovali jeden čtyřpodlažní bytový dům. V každém ze tří vchodů je samostatný výtah, který je určen pro deset bytů v daném vchodu. Před domem je dostatek vlastních parkovacích míst. Pro každý byt je pochopitelně k dispozici také vlastní sklepní kóje,“ vyjmenovává další výhody Jiří Křen.
Společnost TRADIX se také jako přední odborník na stavební materiály a stavební práce zaměřila na vlastní kvalitu prováděné stavby. „Bytový dům je postaven z kvalitních keramických cihel Porotherm. Pro zvýšení tepelně izolačních vlastností bylo provedeno kontaktní zateplení v tloušťce 15 cm. Vnitřní příčky domu jsou rovněž zděné z keramických cihel. Plastová okna mají izolační dvojsklo. Bezpečnostní vstupní dveře jsou usazeny do kovové zárubně,“ popisuje několik stavebních detailů majitel firmy.
„Vnitřní omítky jsou štukové hladké a připraveny pro individuální zadání kupujícího. Podlahy v chodbách a na schodištích jsou z keramické dlažby. Podlahy v obytných místnostech jsou navrženy jako plovoucí laminátové, stěny v koupelnách a WC s keramickými obklady do výšky 200 cm dle individuálních požadavků. Vytápění a ohřev teplé vody je řešen plynovými kotly v technickém suterénu v jednoduché bezobslužné kotelně. Místnost se dvěma plynovými kotly a ohřívačem TUV bude vždy pro každou domovní sekci, to je pro byty na jednom schodišti. Systém umožňuje měření spotřeby tepla a TUV pro každý byt,“ dodal Křen.

Vybere si úplně každý
Ihned po dokončení stavby si klíče od svých nových bytů převzalo hned několik nedočkavých zájemců, kteří byli jejich novým místem pro život doslova nadšení. Společnost TRADIX však nadále pokračuje v prodeji dalších, zatím neobsazených bytů. Aktuálně jsou k dispozici byty od velikosti 1+KK o rozloze 43 m2 až po byty 4+KK o rozloze 110 m2. Přehled všech bytů, jejich umístění v bytovém domě i jejich ceny můžete nalézt na stránkách www.bytystaremesto.cz.
„Ceny našich bytů uvádíme bez dokončovacích prací. V praxi to znamená, že vnitřní vybavení bytů je zcela v režii nového majitele, který si může dle své představy vybrat z různých druhů podlah, obkladů, dlažby, dveří apod. Všechny nápady rádi graficky zpracujeme, naceníme a následně i zrealizujeme k maximální spokojenosti zákazníka,“ vysvětlil Křen.
Stejně tomu bylo také u několika bytů, které společnost TRADIX dokončuje pro jejich nové majitele zcela podle jejich představ.

Nové byty v ideální lokalitě
klidná okrajová část Starého Města (okres Uherské Hradiště)
vynikající dopravní dostupnost
v blízkosti nákupní centrum, škola, MHD
vlastní parkování přímo před domem
čtyřpodlažní budova s výtahem
celkem 30 bytů ve třech vchodech
byty od 1+KK (43 m2) až po 4+1 (171 m2)
moderní a funkční architektonické řešení
vysoká variabilita pro individuální dokončení bytu
 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace