Firma roku je z Bílovic, vyrábí městský mobiliář pro celý svět

Firma roku je z Bílovic, vyrábí městský mobiliář pro celý svět
Foto: FIRMAROKU.CZ  /  Aleš Bakoš, spolumajitel Firmy roku z Bílovic.
Bílovice Podnikání 27 / 12 / 2019

Firma mmcité1 z Bílovic, která se věnuje navrhování a výrobě městského mobiliáře, je Firmou roku 2019. Design a kvalita provedení výrobků jsou vyhlášené po celém světě, ostatně lavičky z Bílovic dokonce zdobí horní stanici lanovky na Mont Blanc, nejvyšší hory Evropy.
„Najít si své místo na trhu, být rychlý a inovativní, nebát se překážek a brát je spíše jako výzvu - to je úspěšný příběh mmcité, české firmy, která má už v zárodku překonávání nemožného,“ neskrývá obdiv Jonathan Rutherford z telefonní společnosti, která je patronem soutěže.
Zrod firmy spadá do roku 1992, kdy město Zlín vyhlásilo soutěž na městský mobiliář. Společným návrhem ji vyhráli Radek Hegmon a Aleš Bakoš, studenti zlínského ateliéru designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Jejich návrhy ale nikdo neuměl vyrobit. A tak založili vlastní firmu, aby dohlíželi na realizaci svých nápadů, které dnes vysílají do celého světa. Mezi jejich výrobky patří lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, zahrazovací sloupky nebo zábradlí. Základním materiálem je vždy kov v kombinaci se dřevem a sklem. K vidění jsou v evropských velkoměstech jako Praha, Londýn, Kodaň, Budapešť, na mezinárodním letišti Charlese de Gaulla v Paříži nebo v americkém Silicon Valley. „Ocenění si moc vážíme. V Česku i zahraničí jsme se prosadili filozofií, která klade veliký tlak na design a kvalitu. Výrobky však musí být zároveň funkční, ale i hezké,“ uvedl Aleš Bakoš, předseda představenstva vítězné společnosti, která má pobočku také v Brazílii, Mexiku nebo USA.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace