Huštěnovická pražírna slaví 5 let

Huštěnovická pražírna slaví 5 let
Huštěnovice Podnikání 07 / 09 / 2016

Pražírna kávy Coffeespot s útulnou prodejnou působí v Huštěnovicích na mnohé návštěvníky jako zjevení.

Nic se tu ale neděje náhodou. Od roku 2011 prošli majitelé Radka Sopůšková a Jiří Plšek dlouhou cestu na které nasbírali velké množství zkušeností. Díky tomu se řadí na přední příčky české kávové scény.
Vyzpovídali jsme majitelku Radku Sopůškovou.

Koncem září to bude 5 let od vaší první „kávové“ objednávky. Co se za tu dobu změnilo?
Z našeho pohledu těch 5 let uteklo jako voda a změnilo se snad úplně všechno. Zůstalo ale to hlavní. Náš pohled  celkově na kávu jako surovinu a její kvalitu. A přístup a pohled na zákazníky.
Oba tyto body jsou stěžejní pro dobré fungování. To máme ověřené. Postupem času jsme změnili dodavatele nepražených zrn. Už nevozíme kávu z Hamburku, kde je kvalita občas loterie. Většina kávy k nám putuje od dovozců, kteří si sami kvalitu hlídají přímo u pěstitelů na farmách, a je z čerstvých sklizní.
Přístup k zákazníkům je jednoduchý. Tak, jak jsme nároční na sebe, tak jsme nároční i v tom, co zákazníkům nabízíme. Maximální informace spojené s kvalitou. Díky tomu jsme si vybudovali s mnohými pěkné přátelské vztahy. Vše je založeno na důvěře.

Jsou zákazníci nároční?

Určitě jsou čím dál informovanější a tím i náročnější. Většina ví, co chce a co jim chutná.
Je čím dál příjemnější s lidmi pracovat.  Ale chce to samozřejmě hodně nadhledu.

Po přestěhování do Huštěnovic jste měli v plánu navýšit kapacitu pražírny, jak vše stíháte?

Kapacitu jsme opravdu navýšili zhruba na pětinásobek předešlé. Pořád ale chceme mít nade vším maximální osobní dohled. Pražíme skoro každý den, po malých dávkách. Díky větší kapacitě stroje a novým obalům máme paradoxně víc času na to věnovat se kvalitě a zákazníkům, než tomu bylo třeba předloni.

Kde všude můžeme vaši kávu ochutnat?
Momentálně dodáváme několika desítkám kaváren a obchůdků po celé České republice a na Slovensko.
V regionu jsou to např. restaurace La Brusla, Sushi Bar, prodejna Náš grunt, Galerie slováckých vín nebo vinotéka Moniky Vaňkové v Uherském Hradišti nebo Přístaviště U Rybičky v Babicích. V Uherském Brodě je nejspolehlivější se zastavit ve vinotéce U Václava.
Hodně nás baví účastnit se nových ambiciózních projektů, takže naši kávu můžete ochutnat i v edici čokolád v nové uherskobrodské čokoládovně Janek.

Už druhý rok po sobě jste v nominaci na ocenění Český Goodwill. Co to znamená?
Český Goodwill je ocenění pro odpovědné a vážené české firmy, kterých si lidé cení za jejich přístup k podnikání i širokému okolí. Pro nás je to velký závazek do budoucna a měřítko toho, že směřujeme správným směrem.
O vítězi rozhoduje hlasování, takže pokud máte rádi naši kávu a vůbec všechno to, co děláme a jakým způsobem to děláme, budeme moc rádi, když si uděláte minutu času a dáte nám Váš hlas na www.cesky-goodwill.cz/.

Jak vidíte Coffeespot za dalších 5 let?
Nejhezčí by bylo, kdyby pražírna fungovala na stejných principech jako doposud. Jen víc volného času bych tam ráda viděla.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace