Je to šikana a návrat do totality, tvrdí podnikatel

Je to šikana a návrat do totality, tvrdí podnikatel
Foto: sal  /  Podnikatel a provozovatel Disco City Bůrovce Miloslav Flek.
Kunovice, Topolná Podnikání 25 / 03 / 2016

Zákon o evidenci tržeb považuje za šikanu a návrat do totality. Podnikatel Miloslav Flek z Kunovic, který provozuje vyhlášenou diskotéku Bůrovce, tvrdí, že přinese jen obrovské komplikace a nevyloučil, že v Topolné možná úplně skončí.
„Určitě to měsíc dva po zavedení systému zkusíme, ale moc růžově to nevidím. Jen se nám zvýší náklady a klesnou tržby,“ je přesvědčený Flek.
Problémů je podle něj hned několik.
Jelikož jsou Bůrovce mimo dědinu, v objektu je slabý signál, internet funguje jedině přes mobilní aplikaci, a to ještě jen u okna... „Opravdu si nedovedu představit třeba pořádání koncertů. Stát s pokladnou u vstupu, čekat na unikátní kód a vydat lístek. Vždyť většina lidí chodí na poslední chvíli, kdy se u vstupu tvoří obrovská fronta. S EET to prostě nebudeme schopni zvládat,“ kroutí hlavou Flek.
Samostatnou kapitolou je bar, při koncertech, ale i diskotékách fungují dva až tři. „Koupit tři pokladny, to jsou jen výdaje a navíc chci vidět, kdo bude čekat na jednoho panáka u baru při špatném signálu. Lidé vynadají barmance nebo si začnou nosit vlastní alkohol a nám jen klesnou tržby,“ pokračuje podnikatel, který ještě přidal jednu komplikaci při koncertech. „Kapela má po sadě deset patnáct minut na občerstvení, všichni její členové se nahrnou k baru a chtějí se napít. A bez účtenek to nepůjde, to je výsměch,“ prohlásil Flek. Když barmanka vydá pití bez účtenky s tím, že prodej do systému zadá dodatečně, její krok může přijít provozovatele draho. U baru totiž zrovna může sedět „špicl“, který všechno nahlásí úřadům. „Udáváním se vrátíme zpátky do totality, je to šikana drobných podnikatelů a přitom velké ryby si plavou dál,“ nechápe Flek, který nevylučuje, že v případě neúnosných dopadů EET z provozování diskotéky v Topolné vycouvá.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace